باشگاه فوتبال بایرن مونیخ ۲

اتلتیکو در سال 1966 با استادیوم متروپولیتانو خداحافظی کرد و با 1 امتیاز اختلاف نسبت به رئال مادرید یک قهرمانی دیگر را در لیگ جشن گرفت . اتلتیکو در فصل ۱۴-۲۰۱۳ پس از تساوی یک بر یک مقابل بارسلونا پس از هجده سال در لا لیگا به قهرمانی رسید. یک فصل بعد اتلتیکو مربی خود را از آرژانتین منصوب کرد: لورنزو. در فصل 10-2009 اتلتیکو فصل را بد آغاز کرد و در مرحله گروهی لیگ قهرماننان اروپا 4 بر 0 به چلسی باخت ،بعد از آن بازی رزینو تیم را ترد کرد و فلورز جانشین او شد. این ورزشگاه جزو ورزشگاه های 5 ستاره یوفا بوده و تاکنون میزبان مسابقات بسیاری در ردههای بالای بینالمللی و فینالهای لیگ قهرمانان اروپا، که آخرینش به سال 1999 مربوط است، بودهاست. شیاطین سرخ با درآمد 676.3 میلیون یورو (827.25 میلیون دلار) برای دهمین بار در راس فهرست پردرآمدترین باشگاه های جهان که شرکت حسابداری دیلویت برای فصل 2016- 2017 منتشر کرده است، ایستادند.

یک فصل بعد نیز این عنوان در آخرین روز فصل در جدال با والنسیا از دست رفت . بعد از انتصاب دروازه بان سابق مارسل دومینگو به عنوان سرمربی جدید تیم اول، اتلتیکو به پیروزی های خود ادامه داد و با نمایش های چشمگیر عنوان قهرمانی لیگ را بدست آورد. اولین ورزشگاه تیم اتلتیکو ،ورشگاه روندا دی ولازاس بود که در جنوب شهر و منطقه کارگر نشین واقع بود. در این دوران تسلط تیم رئال با پوشکاش و دی استفانو ادامه داشت و اتلتیکو نیز گاهی اوقات موفق به کسب سوپر جام اسپانیا در کنار لوس مرنگوس (رئال مادرید) می شد . باشگاه اتلتیکو مادرید اس.ای.دی. اتلتیکو قهرمان 10 دوره لالیگا شده است و 10 بار جام حذفی اسپانیا (کوپا دل ری) را فتح کرده است و دو بار فاتح سوپر کاپ اسپانیا بوده است. اتلتیکو قهرمان ۱۰ دوره لالیگا شده است و ۱۰ بار جام حذفی اسپانیا (کوپا دل ری) را فتح کرده است و دو بار فاتح سوپر کاپ اسپانیا بوده است. اتلتیکو دو بار در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ برنده لیگ اروپا هم شده است و در همان دو سال برنده سوپر کاپ اروپا هم بوده است.

البته با رفتن لوییز گارسیا باشگاه دیگو فورلان را هم خریداری کرد. در سال 53 با رفتن هررا تیم پشت سر بارسا و رئال قرار گرفت و برای کسب مقام سوم با بیلبائو مبارزه می کرد. زمین خانگی تیم اتلتیکو ورزشگاه ویسنته کالدرون است که 54.960 نفر ظرفیت دارند و باشگاه قصد رفتن به ورزشگاه جدیدتری با ظرفیت 70.000 نفر را با نام لا پینتا دارد. اتلتیکو دو مادرید در رده بندی باشگاه های یوفا برای فصل جاری به مقام چهارم رسید و بالاتر از باشگاه هایی نظیر یوونتوس (۵) ، آرسنال (۹) ، چلسی (۱۲) و آژاکس (۲۰) قرار گرفت. باشگاه در دهه 60 و 70 برای رده دومی با بارسلونا می جنگید. در جهان نیز در رده چهارم قرار دارد. فهرست ۱۰ باشگاه ورزشی گرانقیمت جهان منتشر شد. کوین تلگراف در ماه جولای گزارشی از رشد روزافزون توکن سازی در صنعت ورزش منتشر کرد. زنجیره جانبی به وسیله توکن های ویژه chilliZ به نام chz کار می کنند که نوعی توکن کابردی مبتنی بر اتر (ERC20) می باشد. همچنین در نوامبر ۱۹۴۷ در بازی برابر اتلتیکو مادرید، رئالیها به نخستین تیم اسپانیایی تبدیل شدند که لباسشان دارای شماره شد. جوانان همچنین به زمین های پنج نفره و زمین های تنیس فوتبال دسترسی خواهند داشت.

در طول دهه ۱۹۷۰، آنها به لوس ایندیوس به معنای سرخپوستها معروف شدند، که برخی دلیل آن را جذب چندین بازیکن از آمریکای جنوبی پس از رفع محدودیت در عقد قرارداد با بازیکنان خارجی میدانند. دو سال بعد مانه بار دیگر در فهرست رئال مادرید قرار گرفته است و زیدان قصد دارد پس از باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی، برای جذب مانه به صورت جدی وارد کار شود. این مسابقه بسیار نزدیک بود و بعد از پایان 90 دقیقه و دو وقت اضافه 1 – 1 به پایان رسید. در ابتدا لباس های آن ها درست مثل بیلبائو آبی و سفید بود. لباس خانگی اتلتیکو، پیراهن راه راه قرمز و سفید، شورت آبی و جورابهای آبی و قرمز است. رنگ قرمز لوگو، انرژی، اشتیاق و تمایل به پیروزی را نشان میدهد و رنگ آبی نماد وفاداری و ثبات است. لباس باشگاه راه راه های قرمز و سفید است با شرت آبی و این لباس از سال 1911 همین گونه بوده است.

در طول تاریخ این باشگاه با تعدادی نام مستعار شناخته شدهاست، از جمله تشک سازان، زیرا خطوط قرمز و سفید پیراهن اصلی این تیم، همان رنگ روکش سنتی برای تشکها بودهاست. اتلتیکو در طول تاریخ خود و به دلایل مختلف، از ورزشگاه سانتیاگو برنابئو نیز برای بازیهای خانگی استفاده کردهاست. یک بحران مالی اتلتیکو را مجبور به فروش استادیوم متروپولیتانو کرد . فصل بعد، لوئیز آراگونس اولین گل استادیوم جدید، استادیو مانزانارس، را به ثمر رساند . ] لوئیس آراگونس با ۱۷۲ گل زده، بهترین گلزن تاریخ این باشگاه در همه رقابتها محسوب میشود. فصل بعد، 60 | 1959 ، اتلتیکو برای اولین بار در تاریخ خود کوپا دل ری را به دست آورد. سیمئونه دومین جام اروپایی بعد از سال 62 را برای اتلتیکو بدست آورد و تیم اتلتیکو راهی سوپرکاپ اروپا و بازی در مقابل چلسی شد و آن بازی را اتلتیکو با هتریک فالکائو آماده 4 بر 1 برد.

دیدگاهتان را بنویسید