باشگاه فوتبال بایرن مونیخ بازیکنان

باشگاه فوتبال یوونتوس (لاتین: iuventūs به معنی جوانان) که با نام یووه نیز شناخته میشود، یک باشگاه فوتبال حرفهای است که در شهر تورین، در کشور ایتالیا قرار دارد. اولین دیدار این تیم تازه تاسیس با حضور جوانان و دوستداران در تئاتر ساختمان دارما برگزار شد. این باشگاه دارای بیشترین تعداد فروش پیراهن در یک فصل نیز است، که در حدود ۱٫۵ میلیون بود. دلپیرو تمامی افتخاراتی که ممکن است یک فوتبالیست کسب کند را با یوونتوس بدست آورد. دربی ایتالیانو بین دو تیم یوونتوس و اینتر میلان بزرگترین بازی فوتبال در ایتالیا بشمار می رود . پیشنهاد میلان برای مدافع صرب باشگاه میلان پیشنهاد رسمیاش را برای جذب نیکولا میلینکوویچ مدافع صربستانی فیورنتینا ارائه کرده است. در آنجا ، مرکز آموزش پاری سن ژرمن به فوتبالیست های جوان با استعداد ، بین 13 تا 19 سال ، پشتیبانی درجه یک آموزشی و ورزشی را ارائه می دهد. باشگاه رئال مادرید به درگذشت مارادونا واکنش نشان داد. زیدان در سال ۲۰۰۱ در گران ترین نقل و انتقالی که تا آن زمان صورت گرفته بود با مبلغ ۷۵ میلیون یورو به رئال مادرید پیوست. ] دو تیم در مرحله نیمهنهایی به هم برخورد کردند که مادریدیها در مجموع ۶-۲ تیم حریف را شکست دادند و به فینال رسیدند.

] یوونتوس در سالهای ۱۹۹۷ و ۱۹۹۸ نیز به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافت اما برابر حریفان شکست خورد و در جایگاه دوم ایستاد. ] باشگاه یوونتوس به عنوان دومین باشگاه برتر جهان در سال ۲۰۱۵ از سویفدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال معرفی شد. دلپیرو دارای رکورد بیشترین بازی با ۷۰۵ بازی و بیشترین گل زده یوونتوس با ۲۹۰ گل می باشد. بیانکونریها با او در سال ۱۹۲۶ دومین اسکودتوی خود را نیز فتح کردند تا ادواردو نخستین قهرمانی مدیریت خود را تجربه کند. او یک مدافع، هافبک و حتی در مواقع نیاز و ضروری مهاجم بود، پیری بازیکن منحصر به فردی بود که توانایی بازی در پست های مختلفی را داشت و 561 بازی رسمی برای قو های سفید به میدان رفت. او پسر مالک و بنیانگذار کمپانی فیات بود. در سالهای ۵۷، ۶۹ و ۸۰ این ورزشگاه میزبان جام اروپایی بود. اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) که پروندههایی انضباطی علیه این سه باشگاه باز کرده است، اما قصد دارد برخوردی قاطعانه با آنها داشته باشد. با به رسمیت شناختن این فاجعه، یوفا از باشگاه دعوت کرد تا در فصل 59-1958 لیگ قهرمانان اروپا در کنار ولورهمپتون شرکت کند. تیم اول بایرن برای ۳۳ سال در ورزشگاه المپیک مونیخ بازی میکرد با این حال، بسیاری از هواداران شروع به گلایه در مورد سرد بودن آب و هوا در فصل زمستان کردند.

پس از پایان سال ۲۰۰۶، دادگاه ایتالیا که ۲ سال به صورت مخفی مکالمات سران باشگاهای سری آ را ضبط میکرد به تحقیق در مورد فساد و تبانی در فوتبال ایتالیا پرداخت. در ابتدای تاسیس باشگاه پیراهن های این باشگاه به رنگ صورتی کمرنگ و کراوات مشکی طراحی شد که اینکار توسط پدر یکی از بازیکنان باشگاه انجام شد . پدر او، مجبور بود کارهای متعددی را برای حفظ خانواده و گذران زندگی انجام دهد با این حال با تمام این سختی ها، آنها توانستند اولین تولد نیمار را جشن بگیرند. در ۲۴ ژوئیه سال ۱۹۲۳ ریاست باشگاه را ادواردو آنیلی (پدر جووانی و اومبرتو آنیلی) به عهده گرفت. ] در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ منچستر یونایتد برای اولین بار در تاریخ خود، از راهیابی به مرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا بازماند. باشگاه یوونتوس در ایتالیا موفق شده ۳۶ مرتبه سری آ را بالای سر ببرد، ۱۳ بار فاتح جام حذفی ایتالیا و ۸ بار فاتح سوپر جام ایتالیا شود.

باشگاه یوونتوس به انتخاب فدراسیون بینالمللی تاریخ و آمار فوتبال به عنوان دومین تیم برتر قرن ۲۰ اروپا شناخته میشود. تکرار افتخارات دهه سی به مدت یک دهه متوقف شد البته طی این سالها قهرمانی در دو جام حذفی ایتالیا به افتخارات باشگاه اضافه شد. دریافتی باشگاه بابت حق پخش از یوفا با وجود عملکرد ضعیف در فصل 19-2018 و حذف در مرحله یک هشتم افزایش داشته است. این ورزشگاه، همان سانتیاگو برنابئو کنونی است (البته این نام را بعد از مرگ برنابئو در سال ۱۹۵۵ به دست آورد). نشریه هورا متعلق به باشگاه فوتبال یوونتوس قدیمی ترین نشریه ی ایتالیایی در این زمینه است که بصورت ماهانه در سراسر ایتالیا توزیع می شوند و محتوای آن درمورد باشگاه یوونتوس و اخبار اختصاصی آن می باشد. این افتخار طی سه سال متوالی ۱۹۸۳ الی ۱۹۸۵ توسط میشل پلاتینی تکرار شد تا سومین بازیکن یوونتوس در این زمینه باشد. یوونتوس سومین باشگاه قدیمی فوتبال ایتالیا بعد از جنوا و اودینزه محسوب می شود.

باشگاه یوونتوس سومین باشگاه قدیمی ایتالیا محسوب میشود بعد از جنوا و اودینزه. مکالمات لوچانو موجی مدیر باشگاه یوونتوس با رئیس کمیته داوران و مدارک به دست آمده از باشگاههای متقلب ایتالیا تبانی چندین ساله آنها را برملا کرد. به عقیده بسیاری سبک بازی پلاتینی خارق العاده بود و به تیم روحیه بسیار زیادی می داد. شماری زیادی از فوتبال دوستان سبک بازی سیوری را بی باکانه و درخشان خواندند. زین الدین زیدان فرانسوی تاثیری بی نظیر را طی ۵ سال حضور در بیانکونری بر این باشگاه گذاشت. یوونتوس در دهه ۱۹۳۰ به بانوی پیر معروف شده بود زیرا اکثر بازیکنان این تیم در آن زمان مسن بودند و هواداران به آنها بانوی پیر می گفتند. این باشگاه را به «بانوی پیر» ملقب کردهاند. این باشگاه با کسب 69 جام بین المللی پرافتخارترین باشگاه ایتالیا و جهان معرفی شده است . یوونتوس موفقترین باشگاه ایتالیایی تاریخ و یکی از پرافتخارترین و مشهورترین باشگاههای جهان است.

دیدگاهتان را بنویسید