باشگاه فوتبال بایرن مونیخ(منبع:ویکی پدیا)

در ابتدای فصل ۱۱-۲۰۱۰، شرکت بیمه اتکایی آمریکایی به نام ایاوان قراردادی چهارساله و به مبلغ ۸۰ میلیون پوند با باشگاه منچستر یونایتد به امضا رساند که ارزشمندترین حامی مالی باشگاههای فوتبال در تاریخ به حساب میآید. قبلاً مونیخ ۱۸۶۰ ۵۰٪ از سهم این ورزشگاه را در اختیار داشت ولی بایرن مونیخ سهام آنها را در آوریل ۲۰۰۶ به ارزش ۱۱ میلیون یورو خریداری کرد. Forbes. ۲۱ آوریل ۲۰۱۰. بعد از حدود ۴۸ سال در سال ۲۰۱۰ یک آنیلی دیگر به نام آندرا آنیلی سکان مدیریت یوونتوس را بر عهده گرفت. تا سال 2003 لیپی باز هم برای یوونتوس دو اسکودتوی دیگر کسب کرد و در سال 2003 باز هم در فینال لیگ قهرمانان این بار مغلوب میلان شد. حضور کاپلو همراه با حضور ستاره هایی مانند زلاتان، کاناوارو و امرسون بود و یوونتوس باز هم دو اسکودتوی دیگر کسب کرد تا آنکه در سال 2006 اتفاقات کالچوپولی رخ داد.

در فصل 08-2007 یوونتوس به سری آ برگشت و در اولین فصل حضور مجددش، سوم شد و به لیگ قهرمانان اروپا راه یافت. یوونتوس موفق شد در سال 1985 بالاخره قهرمان لیگ قهرمانان یا جام باشگاه های اروپا شود. آنها برای اولینبار در طی ۴ سال گذشته، موفق به کسب جام شدند و لالیگا را با کاپلو فتح کردند. آنها در این مسابقات، در نیمه نهایی بازی را به رئال مادرید واگذار کردند و حذف شدند. اما در سال ۱۹۳۱ که آلفونسو از حکومت کنار رفت، هم کلمه رئال از نام باشگاه حذف شد و هم شکل تاج از روی آرم باشگاه برداشته شد و به جای آن، خطی تیره بر روی آرم باشگاه قرار گرفت. ولی در سال ۱۹۳۱ دوباره به دسته دوم رفت و به باشگاه یو-یویی تبدیل شد. او از گرمیو برزیل به پاری سن ژرمن رفت. ژاوی در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با بایرن مونیخ حاضر شد.

اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، زینالدین زیدان سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید در نشست خبری پیش از بازی فردا (پنجشنبه) تیمش مقابل ختافه به انتقال اشرف حکیمی به اینتر اشاره داشت و آن را تصمیمی قابل درک دانست. رم که پیش از این نزد هواداران یووه یک دشمن محسوب میشد به عنوان سرمربی یوونتوس انتخاب شد. پس از آن دو سال آنچلوتی سرمربی این تیم بود اما تنها یک جام اینتر توتو کسب کرد و در سال 2000 با ورود ستاره های جدید قدرت دوباره یوونتوس آغاز شد. از برلین به سری بی و از سری بی به برلین. ستاره هایی مانند دل پیرو و بوفون که همان زمان در برلین همراه با ایتالیا قهرمان جهان شده بودند، با تیم محبوبشان به سری بی رفتند. یووه در سال های 96،97 و 98 سه بار متوالی به فینال رسید و تنها در سال 96 قهرمان شد. کونته از سال 2011 تا 2014 یوونتوس را سه بار دیگر قهرمان ایتالیا کرد و بعد هدایت تیم ملی ایتالیا را به عهده گرفت.

در فصل 11-2010 آنتونیو کونته هدایت تیم را بر عهده گرفت و سه اسکودتو پشت سر هم برای یوونتوس به همراه آورد. مارچلو لیپی همراه خود سه قهرمانی متوالی سری آ را در فصلهای ۹۵-۹۴، ۹۷-۹۶ و۹۸ -۹۷ به نام یوونتوس ثبت میکند. با توجه به جوانی باشگاه و جوانانی که با عشق فراوان دراین تیم بازی می کردند، گروه تصمیم گرفت نام باشگاه ورزشی یوونتوس را انتخاب نماید و به این ترتیب و با تایید گروه، باشگاه ورزشی یوونتوس نام گذاری شد.. فاجعه هوایی 1958 مونیخ جان 8 بازیکن را گرفت. ویرا نیز همراه با ابراهیموویچ راهی اینتر شد اما در چهار سال حضورش در میلان، هرگز درخشش سابق را نداشت. بعد از کسب عنوان قهرمانی لیگ در سال 1908 و قهرمانی در جام حذفی در سال بعد، بانک استریت برای جاه طلبی های بزرگ دیویس کافی نبود. همچنین این تیم چند بار جام حذفی ایتالیا و جام یوفا را کسب کرد.

با به رسمیت شناختن این فاجعه، یوفا از باشگاه دعوت کرد تا در فصل 59-1958 لیگ قهرمانان اروپا در کنار ولورهمپتون شرکت کند. ] یوونتوس در اروپا هم توانست دوباره، برای اولین بار بعد از کالچو پولی خود را به عنوان تیمی قدرتمند معرفی کند. زمانی که در دبیرستان ماسیمو لسیوم، گروهی از همکلاسی ها رویای تشکیل یک تیم فوتبال را داشتند، با مدیریت برادران کنفاری، این تیم تشکیل شد. در سال 1994 مارچلو لیپی به جای تراپاتونی که چند بار با یوونتوس اسکودتو را کسب کرده بود، هدایت این تیم را به عهده گرفت. بین سالهای ۱۸۹۴ تا ۱۸۹۶ پیراهن باشگاه رنگ سبز و طلایی بود تا اینکه در سال ۱۸۹۶، پیراهن باشگاه یک دست سفید شد و بازیکنان جورابهای آبیرنگ پوشیدند. ] از سال ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۶، پیراهن دوم تیم آبی و سفید رنگ بود. بایگانیشده از اصلی در ۳ ژوئن ۲۰۱۷. بایگانیشده از اصلی در ۲۸ ژوئیه ۲۰۱۷. همشهری آنلاین-تست کرونای یکی از بازیکنان بسکتبال رئال مادرید به نام تری تامپکینز مثبت اعلام شد.

دیدگاهتان را بنویسید