باشگاه فوتبال بارسلونا

در ابتدا اعلام شده بود که مبلغ انتقال او ۵۷ میلیون یورو است؛ اما گفته میشود که مبلغ انتقال او ۱۰۰ میلیون یورو است. اما پس از آن بارها گنجایش ورزشگاه کمتر از قبل می شد (آخرین بازی که این اتفاق افتاد، در سال 1998 بود که یوفا اعلام کرد تمام هواداران تیم باید بر روی صندلی نشسته باشند). شاید خیلیها با توجه به رنگ کنونی پیراهن این تیم پاری سن ژرمن را بارنگ سرمهای میشناسند اما پیش از این مردان پی. حقیقت امر این است که مدتی طول کشید تا صاحبان یوونتوس رنگ مشکی-سفید را به عنوان هویت خود بپذیرند. اتلتیکو دو مادرید در رده بندی باشگاه های یوفا برای فصل جاری به مقام چهارم رسید و بالاتر از باشگاه هایی نظیر یوونتوس (۵) ، آرسنال (۹) ، چلسی (۱۲) و آژاکس (۲۰) قرار گرفت. یک سال بعد، اتلتیکو به مرحله نیمه نهایی جام بین المللی شهرها راه پیدا کرد اما توسط غول ایتالیایی یوونتوس حذف شد .

در نیمه نهایی جام باشگاه های اروپا، اتلتیکو پس از غلبه بر رقبای ایرلندی، بلغاری و آلمانی با رئال مادرید روبرو شد. زنجیره جانبی به وسیله توکن های ویژه chilliZ به نام chz کار می کنند که نوعی توکن کابردی مبتنی بر اتر (ERC20) می باشد. بدين ترتيب بازيكنان زيادي از جمله آلفردو فوني و پي يروراوا نام و آوازه اي براي خود پيدا كردند. بعد از انتصاب دروازه بان سابق مارسل دومینگو به عنوان سرمربی جدید تیم اول، اتلتیکو به پیروزی های خود ادامه داد و با نمایش های چشمگیر عنوان قهرمانی لیگ را بدست آورد. لباس باشگاه راه راه های قرمز و سفید است با شرت آبی و این لباس از سال 1911 همین گونه بوده است. این ورزشگاه 35.800 نفر ظرفیت داشت و تا سال 1966 مورد استفاده قرار می گرفت و پس از مهاجرت اتلتیکویی ها به ویسنته کالدرون این ورزشگاه تخریب و ساختمان های دانشگاه در آن برپا گشت.

اولدترافورد، ورزشگاه خانگی منچستر یونایتد، از زیباترین ورزشگاه های جهان است و به خاطر زیبایی اش لقب تئاتر رویاها را از سوی فدراسیون یوفا دریافت کرده و این لقب در ضلع شرقی ورزشگاه نیز حک شده است. باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید اسپانیا بعد از بارسلونا و رئال مادرید سومین باشگاه قدرتمند اسپانیا است اما در زمینه آمار اتلتیکو پس از بارسلونا و رئال مادرید و بیلبائو در رده چهارم قرار دارد. دیلویت بزرگترین شرکت خدمات حرفهای در جهان در سال ۲۰۱۸ رئال مادرید را با درآمد ثبت شده ۴۰۱ میلیون یورو به عنوان باارزشترین باشگاه فوتبال جهان معرفی کردهاست. بزرگترین حاشیه پیروزی در فینال: ۴-۰ اتلتیکو مادرید ۱۹۷۳-۷۴ (replay). هر دو بار رئال مادرید قدرتمند در فینال مغلوب اتلتیکو شد . اتلتیکو قهرمان 10 دوره لالیگا شده است و 10 بار جام حذفی اسپانیا (کوپا دل ری) را فتح کرده است و دو بار فاتح سوپر کاپ اسپانیا بوده است. او بازیکنان جدیدی مانند لوئیز آراگونس را به خدمت گرفت و اتلتیکو را به فینال کوپا دل ری رساند.

فصل بعد، 60 | 1959 ، اتلتیکو برای اولین بار در تاریخ خود کوپا دل ری را به دست آورد. آن ها در بنیان گذاری این باشگاه از تیم شهر خود بیلبائو تقلید کردند. او برای این کار رقابت سختی را با بارسلونا انجام داد و در نهایت موفق از آن بیرون آمد. اتلتیکو طی چند سال آینده موفق شد از همشهریش انتقام بگیرد. برادران آنیلی – جووانی و امبرتو – و بخصوص پدرشان از محبوبیت زیادی در ایتالیا برخوردارند. دو مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا هم در کارنامه اتلتیکویی ها وجود دارد. طرفداری- پدرو سانچز، نخست وزیر اسپانیا اخیراً طرحی برای بازگشت تدریجی آرامش به کشور در حین قرنطینه اعلام کرده و با این روال این امید وجود دارد که بازی های 2019/20 لالیگا از سر گرفته شوند. اتلتیکو خیلی زود و در مراحل اولیه جام باشگاه های اروپا در فصل 1972 | 73 حذف شد و پس از آن بر روی لیگ تمرکز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید