باشگاه فوتبال بارسلونا

سال گذشته قراردادی پنجساله را به مبلغ حداقل 165 میلیون یورو با اسپانسری قطری به نام «سرمایهگذاری ورزشی قطر» امضا کرد که بر پایه آن، لوگوی تجاری این بنگاه نیز برای نخستین بار روی پیراهنهای این تیم نقش میشود. به نظرتان یک باشگاه ورزشی، چطور میتواند چنان پایگاهی در اجتماع پیدا کند که تبدیل به برند شده و لوگوی آن به چشم مردم دنیا آشنا باشد. چگونه باشگاهی که در یکی از کشورهای دارای نرخ بالای بیکاری در اروپا قرار دارد، خود را به قدرت اول در محبوبترین ورزش دنیا تبدیل کرده؟ گنجایش این ورزشگاه 99٫786 نفر اسـت، کـه آنرا تبدیل بـه بزرگ ترین ورزشگاه اروپا و یازدهمین ورزشگاه بزرگ دنیا میکند. مطابق آنچه این نشریه معتبر اعلام کرد، تیم فوتبال آمریکایی دالاس کابوی با داشتن سرمایه ایی 5.7 میلیارد دلاری، ثروتمند ترین تیم باشگاهی ورزشی در سطح جهان شناخته شده است. در رده دوم این گزینش، تیم بیس بال «نیویورک یانکیس» آمریکا با داشتن سرمایه ایی حدود 5.25 میلیارد دلار، دومین باشگاه ورزشی ثروتمند جهان به حساب می آید.

اسم رسمی آن، «استادی دل اف سی بارسلونا» «ورزشگاه باشگاه فوتبال بارسلونا» بود کـه درسال 2000 با رای اعضای باشگاه مبنی بر تغییر نام آن بـه لقب محبوب کمپ نو، این نام بعنوان نام رسمی ورزشگاه انتخاب شد. ضمن این کـه ورزشگاه هم مسقف میشود. کمپ نو ««میدان جدید»»، کـه غالباً بطور اشتباه «نیوکمپ» خوانده میشود ، ورزشگاه فوتبالی اسـت کـه در شهر بارسلون در کشور اسپانیا قرار دارد. در 14 مارس 1909 ، بارسلونا بـه ورزشگاه اینداستریا نقل مکان کرد. بعدها هنگام تهیه گزارش رسانه های مادریدی متوجه نام سانتیاگو برناپئو شدند که یکی از مدیران با سابقه و حامیان فرانکو بود و جنجال زیادی ایجاد کرد. به گفته دوست و دشمن جان چارلز در خارج از مستطیل سبز شخصی محجوب و آرام بود درحالی که در داخل زمین به شدت قوی و خطرناک بود. این باشگاه رقابت دیرینه اي با رئال مادرید دارد و بـه مسابقه اي کـه بین این دو تیم برگزار میشود اصطلاحاً ال کلاسیکو گفته میشود. رده پنجم این گزینش به تیم باشگاهی فوتبال رئال مادرید تعلق گرفته است.

جایگاه سوم نیز بـه تیم والنسیا با 5٪ حامی تعلق دارد. باشگاه فوتبال بایرن مونیخ (به آلمانی: Fußball-Club Bayern München) یک تیم فوتبال آلمانی است که در مونیخ پایتخت ایالت باواریا قرار دارد و سالانه در بوندسلیگا (لیگ برتر فوتبال آلمان) به رقابت میپردازد. بارسا اخیرا رقیب قدیمیاش، رئال مادرید را پشت سر گذاشت و قهرمانی لیگ اسپانیا را از آن خود کرد. اولین لیگ فوتبال اسپانیا در سال 1929 تاسیس شد و رئال مادرید توانست به صورت مشترک با تیم حریف خود، بارسلونا، مقام دوم در فصل اول این مسابقات را به دست بیاورد. تیم پاری سن ژرمن به صورت سنتی با لباس هایی به رنگ قرمز و آبی در زمین فوتبال حاضر می شوند. درحال حاضر این ورزشگاه با ظرفیت تقریبا ۱۰۰ هزارنفر یکی از بزرگترین ورزشگاه های اروپاست و در بازی های المپیک تابستانی ۱۹۹۲ نیز میزبان برخی از مسابقات بوده است. باشگاه بارسلونا شروع موفقیت آمیزی در مسابقات ملی و منطقه اي نظیر مسابقات فوتبال کاتالونیا و کوپا دل ری داشت. در اینبخش مجموعه اي بی نظیر از عکس پروفایل بارسلونا و هواداران این تیم محبوب اسپانیایی را مرور میکنیم. بارسلونا تنها تیمی اسـت کـه از سال 1955 تا 2011 در جام باشگاه هاي اروپا حاضر بوده اسـت.

در این سال مقرر شد تا چهار تیم اول بهطور مستقیم به لیگ قهرمانان بروند؛ سه تیم اول به صورت مستقیم و تیم چهارم هم به مسابقات پلیآف برود. خبرگزاری میزان – ۵ بازیکن تیم فوتبال بارسلونا میتوانند به صورت رایگان و آزادانه در تابستان این باشگاه را ترک کنند. خبرگزاری میزان – جاشوا کیمیش، هافبک باتجربه و ملیپوش تیم بایرن مونیخ با کسب بیشترین آرای هواداران تیم ملی فوتبال آلمان در شروع سال جدید میلادی به عنوان برترین بازیکن سال آلمان انتخاب شد. خبرگزاری میزان – در حالیکه ۲۰ بازیکن بایرنمونیخ در اردوهای تیم ملی حضور دارند، امروز خبر ابتلای سوله به ویروس کرونا از اردوی مانشافت رسانهای شد. وی با زدن 323 گل در 741 حضور خود در رئال، رکورددار بود. «یووه همیشه یووه خواهد بود. از آن جایی که قهرمان سوپرکاپ، نخستین جام را در سال ۲۰۲۲ بالای سر میبرد، به همین دلیل الکلاسیکوی امشب از اهمیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. این باشگاه از تاریخ پایه گذاری تا کنون 9 مرتبه لیگ فرانسه را فتح کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید