باشگاه فوتبال بارسلونا

در این فصل از رقابتها ۲۲ تیم در لیگ حضور داشتند. ۲۲ فوریه ۲۰۰۷. بایگانیشده از اصلی در ۱۱ فوریه ۲۰۰۹. در مسابقه ل کلاسیکو دو تیم المپیک مارسی از بندر مارسی و پاری سن ژرمن از شهر پاریس با هم به رقابت می پردازند. بعد از او دنیس لا با 237 گل در 404 بازی در رده دوم قرار دارد. با توجه به این که در آن سالها، اکثر تیمهای فوتبال ایتالیایی یک حیوان را به عنوان نماد برمیگزیدند، سران باشگاه یوونتوس به پیشنهاد خبرنگاری به اسم کارلو برگولیو، تصویر یک گورخر را به عنوان نماد باشگاهشان انتخاب کردند. این مشکل باعث شد که هولدینگ هیچ سودی در این مورد عایدش نشود و با خروج بعضی از اعضای باشگاه نقشه اش این بود که آنفیلد و زمین های مجاورش را بفروشد . سنگین ترین شکست منچستر یونایتد در سال 1931 بود که این تیم مقابل ولورهمپتون با 7 گل خورده مغلوب میدان شد.

روسای باشگاه قصد داشتند تا با این کار، موفقیتهای ملی را به این تیم بازگردانند. این اقدام باشگاه را مجبور به تغییر نام به (به اسپانیایی:Club de Fútbol Barcelona) و حذف پرچم کاتالونیا از لباس تیم کرد. جان هولدینگ که کارو بارش تجارت آبجوی معروف انگلیسی به نام ALE بود در آن موقع عضو انجمن شورای شهر لیورپول بود که بعد ها به سمت شهرداری رسید . اورتونی ها ابتدا در یک مکان محدود بازی می کردند که بعد در یک محل سر سبز بین جاده آنفیلد و جاده والتون برک مستقر شدند . بنابراین هولدینگ پیش دوستش اررل رفت که صاحب یک مکان در خیابان آنفیلد بود و اررل متقاعد شد زمین را در اختیار هولئینگ بگذارد . سپس دو سال بعد و در ۶ مارس سال ۱۹۰۲، مجدداً باشگاه نام خود را به «باشگاه فوتبال رئال مادرید» تغییر داد. در 15 مارچ همان سال در خانه هولدینگ ، جان و عده ای از دوستانش که باشگاه اورتون را ترک کرده بودند باشگاه جدیدی را بوجود آوردند و ویلیام . به علت تراکم بیش از حد تماشاگران در ورزشگاه هیلزبورو شفیلد، هواداران لیورپول مایوسانه سعی کردند خود را از ازدحام نجات دهند.

لیورپول از سال ۱۸۹۲ در ورزشگاه آنفیلد بازی میکند، اما به احتمال زیاد از سال ۲۰۱۱ به ورزشگاه استنلی پارک نقل مکان خواهد کرد. در همین حال، شیخ محمد ابن رشید آل مکتوم، رئیس دولت دوبی نیز تمایل به خرید این باشگاه داشت. در فوریه سال ۲۰۰۷ اعلام شد که باشگاه لیورپول از سوی دو تاجر آمریکایی به نام جرج جیلت و تام هیکس یکجا خریداری شده است. در یک چهارم نهایی هم آیندهوون هلند را از پیش رو برداشت. با استفاده از این پلتفرم، هواداران میتوانند در رایگیریهای باشگاه شرکت کنند و به آنها این امکان را میدهد تا صدایشان شنیده شود و ارتباط احساسی بین باشگاه و هواداران ایجاد خواهد کرد. در سال ۱۹۸۸ کرایف به عنوان سرمربی به باشگاه بازگشت و به زبان سادهتر یک تیم رویایی جمع کرد. به دلیل یک تغییر قانون کوتاه مدت در یوفا، لیورپول اجازه یافت در فصل ۰۶-۲۰۰۵ بعد از پشت سر گذاشتن سه مرحله مقدماتی، در لیگ قهرمانان بازی کند. تازه بعد از شانزده سالگی و اضافه شدن تمرین های بدنسازی همیشه کار با توپ نقش اصلی را در تمرین ها بازی می کند. وی دارای روحیه بسیار بالایی بود و سبک خاص خود را در دروازه بانی داشت. با این وجود چهره او بزرگترین فراموش شده این شهر شد هر چند که لوحی برنزین در بیرون از ورزشگاه آنفیلد و نیز تمثیلی از وی در موزه باشگاه لیورپول خاطرات وی را حفظ نموده است .

هولدینگ به اورتون وام آزاد داد و متذکر شد که باشگاه نیز کار درآمدزایی خود را دنبال کند . پس از دوران رقابت گلادباخ با بایرن در دهه ۷۰، این بار برمن با مربیگری “اوتو رهاگل” در اوایل دهه ۹۰ رقیب قرمزپوشان مونیخ شد، بنابراین بایرن از روش قدیمی خود استفاده کرده و دوباره دست به کار شد. بدین ترتیب لیورپول در یکی از دشوارترین مراحل تاریخ خود قرار گرفت و در لیگ انگلیس هم به زمین خورد. در همین اثنا، واکنش پلیس برای جلوگیری از ازدحام، باعث شد تا عدهای از مردم زیر دست و پا له شده و کشته شوند. آن ها قبلاَ زمین کوچکی واقع در خیابان پریووری در شمال استنلی پارک را اجاره کرده بودند . ث. میلان، پس از تساوی ۳ بر ۳ در وقت قانونی و اضافی بازی، توانست این تیم را در ضربات پنالتی با نتیجه ۶ بر ۵ مغلوب کرده و به طری باورنکردنی، جبران سالهای بیفروغش را بنماید. این شرکت هر ساله بزرگترین برندهای دنیا را بررسی و ارزیابی کرده و برترین و باارزشترین آنها را معرفی می کند. این ورزشگاه در سال 2018 شاهد تغییراتی خواهد بود.

باشگاه اورتون که در سال 1884 ، 100 پوند می پرداخت در سال 1891 می بایست 250 پوند به هولدینگ بپردازد . به یاد قربانیان جان باختگان حادثه هیلزبورو دو شعله فروزان به علامت باشگاه اضافه شد. جای سوال دارد که آیا اورتون می توانست بدون کمک جان هولدینگ در سال 1888 عضو لیگ شود . لباس تیم نیوتون هیث در ابتدا، پیراهن های سبز و زرد به همراه جوراب و شورت ورزشی آبی بود. در طول تاریخ این باشگاه با تعدادی نام مستعار شناخته شدهاست، از جمله تشک سازان (Los Colchoneros)، زیرا خطوط قرمز و سفید پیراهن اصلی این تیم، همان رنگ روکش سنتی برای تشکها بودهاست. پیزلی در بین سالهای 1974 تا 1983 این سمت را بر عهده داشت، دورانی که از آن به عنوان درخشانترین دوران تاریخ باشگاه لیورپول نام برده میشود، سالهای که نمایشهای او با این تیم، دوران بیل شنکلی را تداعی میکرد. بعد از کسب عنوان قهرمانی لیگ در سال 1908 و قهرمانی در جام حذفی در سال بعد، بانک استریت برای جاه طلبی های بزرگ دیویس کافی نبود.

دیدگاهتان را بنویسید