باشگاه فوتبال بارسلونا

لیورپول در دومین فصل حضور شنکلی، علیرغم آنکه رکورد چهارده بازی بدون باخت را در اختیار داشت اما بازهم نتوانست به لیگ دسته اول صعود کند و بازهم در پایان در رتبه سوم جدول ردهبندی لیگ دسته دوم ایستاد. در پایان این فصل بیل شنکلی با خرید ری کندی از آرسنال واپسین کار خود به عنوان سرمربی باشگاه لیورپول را انجام داد. شنکلی در طی این سالها سعی در تقویت تیم داشت که با جذب بازیکانی همچون املین هیوز با مبلغ £۶۵٬۰۰۰ از بلکپول و ری کلمنس به این هدف نائل آمد. در این سالها (از ۱۹۶۶ تا ۱۹۷۲) به جز یک قهرمانی در جام خیریه موفقیت چشمگیر دیگری را بهدست نیاوردند. لیورپول در نخستین بازی اروپایی خود در روز ۱۷ اوت ۱۹۶۴، در ایسلند تیم ریکیاویک را با نتیجه ۵-۰ شکست داد. آنفیلد)، ۰-۲ (بوکلبرگشتادیون) موفق به شکست بروسیا مونشن گلادباخ شدند و نتیجه آن قهرمان جام یوفا و کسب نخستین جام اروپایی تاریخ باشگاه بود. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو پس از آن و در سال ۱۹۴۳ که سانتیاگو برنابئو به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد، تغییری در استادیوم تیم ایجاد شد. موفقیتها در سطح اروپا پس از پیزلی همچنان ادامه داشت.

رئالیها همچنین دارای رکورد ۱۵ حضور متوالی در رقابتهای جام اروپایی هستند که از ۱۹۵۶ آغاز شد و تا ۱۹۷۰ ادامه داشت. همچنین باشگاه بارسلونا دارای سه کاپیتان برای تیمش میباشد که، کاپیتان اول آنها لیونل مسی است و سرخیو بوستکس و جراد پیکه به ترتیب کاپیتان دوم و سوم تیم هستند. در نخستین حضور در لیگ دسته اول در فصل (۱۹۶۲-۶۳)، این تیم با ایستادن در رتبه هشتم فصل را به پایان رساند. اتلتیکو آواسیون فصل بعد نیز دوباره قهرمان لیگ شد . این تیم بعد از جنگ جهانی اول، ابتدا دوبار در لیگ چهارم شد، قبل از این که درسال 1922 و 1923 عنوان قهرمانی را به دست آورد. رئالی ها با وجود خریدن بازیکنانی چون رونادو، کاکا و ژابی آلونسو، نتوانستند زیر نظر مانوئل پلگرینی، جامی را کسب کنند و پرز وی را برکنار کرد. اما در دور دوم با شکست ۷-۳ در مجموع در برابر آژاکس آمستردام از این مسابقات حذف شدند.

در فصل بعد (۱۹۸۴-۱۹۸۵) لیورپول بار دیگر به فینال جام باشگاها راه یافت که با شکست در برابر یوونتوس به مقام دوم دست یافت. آدی هوتر، سرمربی مونشن گلادباخ معتقد است که با وجود بحران کرونا در بایرنمونیخ آنها کار دشواری برابر این تیم پیش رو خواهند داشت. طول مدت مجاز عضویت اعضا در هیئت ناظر نیز بر اساس قوانین آلمان 5 سال است تا از حق قانونی سهامداران برای تغییر بدنه مدیریتی باشگاه در صورت صلاحدیدشان حفظ شود. وی همچنین تلاش هایی برای افزایش تعداد اعضای باشگاه انجام داد، به طوری که در سال 1922 میلادی، تعداد اعضای باشگاه به بیش از 20٬000 نفر افزایش یافت. لیورپول در این فصل به ترتیب با حذف یوونتوس، استاندارد لیژ، بوداپست هونوده و سلتیک به بازی پایانی راه یافت. لیورپول در این فصل در لیگ به رتبه هفتم جدول دست یافت. ک آتن، دینامو برلین، دینامو درسدن و تاتنهام به بازی پایانی جام یوفا این فصل راه یافتند. ابتدا قدیمیترین بخش سکوی ایستاده ورزشگاه تخریب شد و سپس با بازسازی آن، این قسمت از ورزشگاه به صورت رسمی در ۱۰ مارس ۱۹۷۳ در روز دوک کنت بازگشایی شد. آنها در این فصل در جام یوفا در آغاز با حذف اینتراخت فرانکفورت و سپس به ترتیب با حذف آ.ا.

در همین فصل نیز تغییراتی در ساختار و جایگاههای ورزشگاه آنفیلد انجام شد. در بازی پایانی در ورزشگاه همپدن پارک با نتیجه ۲-۱ مغلوب بروسیا دورتموند شد. هنگامی که تیم ملی فوتبال آلمان در این ورزشگاه میزبان است رنگ بدنه بیرونی آن سفید است. باشگاه فوتبال لیورپول یکی از باشگاههای حرفهای فوتبال در لیگ برتر انگلیس است. ] آهنگی که بعدها تبدیل به یکی از شمایل هویتی این باشگاه شد. زمانی که شنکلی از سرمربیگری باشگاه هادرسفیلد تاون استعفاء داد و به عنوان سرمربیگری لیورپول برگزیده شد، باشگاه هشت سال را در لیگ دسته دوم سپری میکرد. قهرمانی در جام حذفی سال ۱۹۶۵ بدین معنی بود که لیورپول جواز حضور در جام برندگان جام اروپا را در فصل (۱۹۶۵-۶۶) بهدست آورده بود. فصل ۱۹۷۲-۷۳ آغاز افتخارات اروپایی لیورپول بود. آنها همچنین با فعالیتهای سایپا در زمینه آموزش و استعدادیابی برای تیمهای پایه، آکادمی فوتبال و همچنین عناوین و افتخارات سایپا طی 30 سال حضور در سطح اول فوتبال ایران آشنا شدند. ↑ “افتخارات تیم هاکی بارسلونا”. در لا لیگا نیز با اختلاف ۲ امتیاز با بارسلونا به مقام نایبقهرمانی بسنده کرد. لیورپول در این فصل با کسب ۶۰ امتیاز بالاتر از آرسنال و لیدز یونایتد، برای هشتمین بار قهرمان انگلستان شد.

لیورپول فصل (۱۹۶۳-۶۴) را ضعیف آغاز کرد، به نحوی که در نه بازی نخست فصل تنها نه امتیاز را کسب کردند. در این فصل راجر هانت با به ثمر رساندن ۲۹ گل به همراه ویلی ارواین بازیکن برنلی بهترین گلزن لیگ شدند. گلهای لیورپول در این بازی را کوین کیگان (۲ گل) و استیو هایوی به ثمر رساندند. تک گل با ارزش لیورپول در خانه حریف را راجر هانت به ثمر رساند. لیورپول در دومین حضورش در جام باشگاههای اروپا در فصل (۱۹۶۶-۶۷) موفقیتی را کسب نکرد. راجر هانت نیز به عنوان بهترین گلزن تیم لیورپول در این فصل شد. به دنبال سرمایه گذاریهای جدید در باشگاه، جی. در مسابقات لیگ نیز با کسب ۶۱ امتیاز، برای هفتمین بار قهرمان انگلستان شد. آخرین اتفاق تلخی که کیمیش با تیم ملی آلمان تجربه کرد به همین رقابتهای یورو برمیگردد که مانشافت با هدایت یواخیم لوو نتوانست به مراحل پایانی مسابقات صعود کند.

دیدگاهتان را بنویسید