باشگاه فوتبال بارسلونا

نماد بارسلونا ساخته شده از تاج و صلیب سنت جورج میباشد، که در قسمت بالا سمت چپ وجود دارد و پرچم کاتالان در کنار آن قرار دارد، رنگ تیم در پایین آن میباشد. طرح اولیه شامل تاج و صلیب سنت جورج در قسمت بالا گوشهٔ چپ با پرچم کاتالان در کنار آن و رنگ تیم در پایین بود. به گزارش خبرنگار دنیای ورزش گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، فرانک ریبری ستاره سابق تیم ملی فوتبال فرانسه و باشگاه بایرن مونیخ آلمان در انتقالی عجیب به سالرنیتانا تیم تازه صعود کرده به سری آ پیوست. هاینکس بازگشت بسیار موفقی به بایرن مونیخ داشت و موفق شد با اقتدار قهرمانی بوندسلیگا را بدست آورد و در لیگ قهرمانان نیز تا مرحله نیمه نهایی صعود کردند. در آوریل ۲۰۱۱ بارسلونا که به فینال کوپا دل ری راه یافتهبود دراین مرحله مقابل رئال مادرید قرار گرفت و بازی را با حساب ۱-۰ در مستایا واگذار کرد.

اکنون با بهبودی کامل این بازیکن، رئال می خواهد از او در دیدار با والنسیا استفاده کند اما فدراسیون نروژ بار دیگر این بازیکن را به اردوی تیم ملی دعوت کرده است. پس از قهرمانی دوباره در لیگ (۱۹۵۸-۵۹) این تیم توانست قهرمانی در جام خیریه را در سالهای ۵۷- ۵۸ و ۵۹ – ۶۰ کسب کند. وی توانست در ۲۹ نوامبر با تایید جلسات بسیار، بازیکنانی را جذب کند و تیم فوتبال بارسلونا را افتتاح کند. سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا دیدار سوپرکاپ اسپانیا در خاک این کشور برگزار شد. چرا که بارسا با بازیکنانی همچون استانیسلو باسورا، سزار، کوبالا، توماس مورنو و ادواردو مانچون موفق به فتح لالیگا، کوپا دل ری، کاپ لاتین و جوایز اوا دوارته و مارتین روسی شد. با هدف موفقیت تیم و با موافقت هواداران، کار ساخت نیوکمپ در سال ۱۹۵۷ آغاز شد. وینابلز در آغاز فصل ۱۹۸۸-۱۹۸۷ از بارسا اخراج و لوییس آراگونز جانشین او شد. طلسم ناکامیها در آغاز قرن اخیر با انتصاب لاپورتا به عنوان رییس و ریکارد به عنوان سرمربی به پایان رسید. آنها از سال ۱۹۹۴ (آغاز تأسیس لیگ دسته چهارم) تا سال ۲۰۰۸ در این لیگ مسابقه میدادند و در سال ۲۰۰۴ موفق به قهرمانی در این لیگ شدند.

بارسلونا جز آن دسته از تیم ها میباشد، که طرفداران داخلی و خارجی بسیاری دارد که اسم مستعار طرفداران این تیم کولز است. جالب است بدانید اسامی مستعار باشگاه رئال مادرید شامل سپیدها، وایکینگها، کهکشانیها و ققنوسها میشود. آنها در این مسابقات، در نیمه نهایی بازی را به رئال مادرید واگذار کردند و حذف شدند. این دو، با قهرمانی در سالهای ۲۰۰۵ و ۲۰۰۶ و دومین قهرمانی باشگاه در جام اروپا (که اکنون به لیگ قهرمانان اروپا تغییر یافته است)در برابر آرسنال در پاریس (۲۰۰۶)، باری دیگر بارسلونا را به اوج بازگرداند. سخت تلاش می کنم تا به هم تیمی هایم کمک کنم. این قرارداد تا سال 2001 ادامه داشت تا این که رئالی ها به این قرارداد پایان دادند. این باشگاه تا به حال ۹ بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا راه یافته و ۲ بار قهرمان این جام شده است. در ماه مه نیز، بارسلونا در فینال لیگ قهرمانان اروپا با شکست دادن منچستر یونایتد با حساب ۳-۱ در ورزشگاه ومبلی لندن که از یک لحاظ تکرار فینال سال ۲۰۰۹ محسوب میشد، برای چهارمین بار قهرمان اروپا شد. این ورزشگاه در مرکز شهر مادرید قرار دارد و از سال ۱۹۴۷، ورزشگاه اختصاصی این تیم نام گرفت.ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تا کنون ۴ بار و در سالهای ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰۰، میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا بودهاست.

علاقهمندان در این کمپهای آموزشی، ضمن یادگیری فوتبال تحت نظر مربیان باشگاه بارسلونا، هر تابستان در مسابقهای سالانه در باشگاه بارسلونا گرد هم میآیند. در این مرکز کودکان با اصول و تکنیکهای پایه فوتبال به صورت حرفهای آشنا شده و تحت تعلیم و آموزش مربیان مجرب این باشگاه جهانی قرار میگیرند. مدرسه فوتبال بارسلونا یک مدرسه فوتبال حرفهای در قلب فوتبال اسپانیا (باشگاه بارسلونا) و مرکزی برای آموزش و تمرینات کودکان ۸ تا ۱۴ سال است. کودکان در این مسابقه که با حضور تمام مدارس فوتبال بارسلونا از سراسر جهان برگزار میشود، تحت نظارت مربیان و استعدادیابهای این باشگاه، به رقابت با یکدیگر میپردازند. ‘الکس استیو’، ‘ماریو جوردانو’، ‘پاو تریپیانا’، ‘فریدی کوپیا’ و ‘اسکار کوکا’ گروهی از مربیان و مدیران اجرایی بارسلونا(Barcelona) هستند که در کمپ یک هفتهای فوتبال بارسلونا در تهران، حضور خواهند داشت. باشگاه رئال مادرید یک مجله برای اعضای باشگاه، بازیکنان و دارندگان کارت اعتباری مادریدیستا منتشر میکند.

تیم های منچستر یونایتد، رئال مادرید، آرسنال به ترتیب سه باشگاه ثروتمند در جهان میباشند. بایرن از لحاظ قدرت مالی قدرتمندترین باشگاه آلمان و چهارمین باشگاه ثروتمند اروپا بعد از رئال مادرید، بارسلونا و منچستر یونایتد است. همچنین در سال ۲۰۱۸ ترکیب رئال دستخوش تغییرات زیادی شد و کریستیانو رونالدو با مبلغ ۱۰۰ میلیون یورو به باشگاه فوتبال یوونتوس پیوست. رأیگیری برای انتخاب مدیر جدید در ۱۳ ژوئن ۲۰۱۱ برگزار شد و راسل توانست با کسب ۶۱٫۳۵٪ (تعداد ۵۶٬۰۸۸ رأی) کل آرای مأخوذه به ریاست باشگاه برسد. او سپس توانست داوید ویا را با ۴۰ میلیون یورو از والنسیا و خاویر ماسکرانو را با ۱۹ میلیون یورو از لیورپول به همراه دو بازیکن دیگر در نوامبر ۲۰۱۰ بهخدمت بگیرد. بارسلونا توانست در اولین ال کلاسیکو در فصل ۲۰۱۰-۱۱، رئال مادرید را با حساب ۵-۰ شکست دهد و همچنین در آن فصل توانست برای سومین سال پیاپی با ۹۶ امتیاز فاتح لالیگا شود.

دیدگاهتان را بنویسید