باشگاه فوتبال اتلتیکو مادرید

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد (به انگلیسی: Manchester United Football Club) یکی از باشگاه های حرفه ای فوتبال در لیگ برتر فوتبال انگلستان است. در مجموع لیورپول با 63 جام معتبر دومین باشگاه پرافتخار فوتبال انگلستان است. لیورپول توانست برای نخستین بار در فصل 1894-95 در سطح اول فوتبال انگلیس یعنی رقابتهای لیگ دسته اول شرکت کند که نخستین رویارویی با رقیب همشهری نیز در همین فصل روی داد. لیورپول از آن پس جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و توانست در سال 1901 برای نخستین مرتبه قهرمان لیگ انگلیس شود. لیورپول پایگاه هواداری بزرگ و وسیعی در سراسر جهان دارد و در این امر با دیگر باشگاههای بزرگ رقابت میکند. ] هواداران و رقابت ها لیورپول یکی از پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال در جهان است. به دنبال اختلافات پیش آمده، جان هولدینگ با ورزشگاهی خالی روبرو شد و بنابر شرایط پیش آمده تصمیم گرفت باشگاه لیورپول اف. او در آنفیلدرود زمینی را به اورتون اجاره داد که این باشگاه از آن زمان به بعد در آن زمین، بازیهای خانگیاش را برگزار میکرد.

در تابستان آن سال، کریستیانو رونالدو با مبلغ ۸۰ میلیون پوند به رئال مادرید فروخته شد که وی را به گران ترین بازیکن تاریخ فوتبال تبدیل کرد. از سال ۲۰۰۸ به بعد، این تصمیم گرفته شد که تیم های دوم یک باشگاه مثل بایرن ۲ دیگر در این جام حضور پیدا نکنند. رقابت این دو تیم از دهه ی ۱۹۶۰ تشدید شد. در طی دهههای ۱۹۶۰ و ۱۹۷۰، اتلتیکو مادرید در کنار بارسلونا رقابت تنگاتنگی برای کسب جایگاه دوم داشت. با قهرمانی تیم اورتون در فصل 1891 و همچنین کسب اولین موفقیتهای بزرگ، به وجهه و محبوبیت تیم به میزان زیادی افزوده شد. باشگاه منچستر یونایتد به عنوان یک برند جهانی توصیف میشود. اندکی پس از شکست در فینال جام اروپا ۱۹۷۴، اتلتیکو بازیکن پیشکسوت خود لوییس آراگونس را به عنوان سرمربی منصوب کرد. در طول اقامت خود در باشگاه بسیاری از طرفداران به نام طلا. از طرفداران مشهور لیورپول میتوان به لبرون جیمز، کارولین وزنیاکی بانوی شماره ۱ تنیس جهان، دنیل کریگ بازیگر انگلیسی، ساموئل ال. ] علت رقابت لیورپول با منچستر یونایتد آنفیلد و اولدترافورد نزدیک به ۳۳ مایل باهم فاصله دارند .

دو شهر منچستر و لیورپول از همه ی جهات با هم رقابت دارند. در این فاجعه که به سانحه هیلزبورو مشهور است، 96 نفر از هواداران لیورپول تحت فشار هجوم تماشاگران بین حصار ورزشگاه کشته شدند.به یاد جان باختگان این حادثه دو شعله فروزان به نشان باشگاه افزوده شد. در این حادثه 39 هوادار یوونتوس به دلیل فروریختن دیواره ورزشگاه کشته شدند. اولین فاجعه در سال ۱۹۸۵ در استادیوم هیسل روی داد که در نتیجه ی آن، ۳۹ نفر از هواداران یوونتوس کشته شدند. در سال 1985 فاجعه ورزشگاه هیسل باعث خدشه دار شدن نام باشگاه در سطح اروپا شد. سرانجام یوونتوس به معنی جوانان، برای نام این تیم انتخاب شد. در سال بعد، لیورپول در رقابتی تنگاتنگ با منچستر سیتی که با آن هم امتیاز بود، این تیم را پشت سر گذاشت و یکبار دیگر به دسته اول راه یافت. پس از جنگ جهانی دوم لیورپول بار دیگر در سال 1947 قهرمان لیگ شد که پس از این قهرمانی با افتی محسوس این تیم در فصل 1953-54 به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

علاوه بر این، اولین قهرمانی تیم پاری سن ژرمن در سال 1986 در لیگ 1 به دست آمد. هواداران این تیم همواره بنرهایی را در دست میگیرند که این عبارت روی آنها نوشته شده: «کاتالونیا اسپانیا نیست». با استفاده از این پلتفرم، هواداران میتوانند در رایگیریهای باشگاه شرکت کنند و به آنها این امکان را میدهد تا صدایشان شنیده شود و ارتباط احساسی بین باشگاه و هواداران ایجاد خواهد کرد. تاریخچهٔ تأسیس باشگاه لیورپول، کاملاً در ارتباط با رقیب محلیاش اورتون و شهردار صاحب کارخانه آبجو سازی لیورپول به نام جان هولدینگ است. در این فصل لیورپول در 42 بازی با کسب 28 امتیاز در رتبه پایانی جدول ردهبندی قرار گرفت. باشگاه فوتبال لیورپول (به انگلیسی: Liverpool Football Club) یکی از باشگاههای حرفهای فوتبال در لیگ برتر انگلستان است که مرکز آن در شهر لیورپول انگلستان قرار دارد. سی را تأسیس کند و ورزشگاه آنفیلد را در اختیار آن قرار دهد. در سال 1996، BRAND FINANCE FOOTBALL با هدف از بین بردن شکاف بازار و سرمایه تأسیس شد. بنیاد پاریس سن ژرمن با هدف حمایت از کودکان محروم یا بیمار و همچنین جوانان و جوامع در معرض مشکل است. بارسا یک تیم نیست و در واقع مجموعهای از بازیکنان و هوادارانی است که در طول سال های متمادی از این باشگاه حمایت کردهاند.

این باشگاه با 6 عنوان قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا، 3 عنوان در لیگ اروپا و 4 عنوان قهرمانی دیگر در سوپر جام اروپا پرافتخارترین تیم انگلیسی در رقابت های اروپایی است. لیورپول در رقابت های داخلی انگلستان نیز توانسته است 19 عنوان قهرمانی در لیگ، 7 عنوان در جام حذفی، 15 عنوان قهرمانی درجام خیریه و 8 عنوان قهرمانی در جام اتحادیه به دست اورد. در آغاز فصل، اورتون بیشترین شانس قهرمانی را داشت، و همگان انتظار داشتند تا لیورپول در جام حذفی به قهرمانی برسد. به هرشکل ستارگان تازه ای چون لوییس فیگو، پاتریک کلایورت، لوییز انریکه و ریوالدو در باشگاه ظاهر شدند و بارسا هر دو جام کوپا دل ری و لا لیگا را در سال 1998 بالای سر برد. در سال ۱۹۹۴ با معرفی لیگ دسته سه جدید رجیونالیگا، بایرن به راحتی از این دسته صعور کرد و برای چندین سال در این لیگ حضور داشت تا اینکه در سال ۲۰۰۸ لیگا ۳ به وجود آمد.

دیدگاهتان را بنویسید