باشگاه بارسلونا :

فروشگاه سودا از خریداران همیشگی خود میپرسد که از نگاه آنها چه چیزی را باید بفروشد، اما تاکنون هیچ کس به اندازه بارسا در اعطای نقش مستقیم به مشتریان خود در اتخاذ تصمیمهای بزرگ پیش نرفتهاست. با وجود همه اینها هیچ کس نمیداند که بارسا چه قدر سودآوری دارد و چه قدر بدهکار است؟ با وجود همه فخرفروشیهای این تحلیلگران، به نظر میرسد که موفقیت آنها به همان اندازه که به تواناییهای ذاتیشان بستگی دارد، به همکارانشان نیز وابسته است. همچنین به خاطر اینکه لیونل مسی، بهترین بازیکن دنیا را دارد، به خود میبالد. مسی، بازیکن آرژانتینی که در سنین کودکی به بارسلونا آمد و جوزف (پپ) گواردیولا نیز در میان همین افراد هستند. گمپر در 5 دوره متفاوت، در میان سال هاي 1908 تا 1925، ریاست باشگاه را بر عهده داشت، و مجموعاً حدود 25 سال را در خدمت باشگاه گذراند. بر این اساس ، ژان میشل ویلموت این پروژه را به عنوان یک پارک تصور کرد ، جایی که ساختمانها با هم زندگی می کنند و با طبیعت ترکیب می شوند.

چگونه میتوان مزایای دسترسی جهانی و ریشههای محلی را با یکدیگر ترکیب کرد؟ در مقابل، فهرست اعضای بازیکنان بارسا هنوز در چمبره بازیکنان محلی است و اغلب در رختکن این تیم به زبان کاتالونیایی صحبت میشود. بارسا بیشتر از هر تیم بزرگ دیگری در دنیا بر پروراندن بازیکنان خود تاکید دارد، اما دیگر تیمهای فوتبال اغلب شبیه سازمان ملل هستند – مثلا در فهرست یازده بازیکن اصلی آرسنال معمولا تنها دو بازیکن بریتانیایی وجود دارد. آیا باید استعدادها را بخریم یا باید آنچه را که داریم، بپرورانیم و بیشتر کنیم؟ بیشتر بود.بارسا در کنار اینها یک دستگاه پولسازی هم هست. از سال ۲۰۰۸ به بعد، این تصمیم گرفته شد که تیمهای دوم یک باشگاه مثل بایرن ۲ دیگر در این جام حضور پیدا نکنند. تعداد اعضای باشگاه از فصل 2003-04 از 100٬000 نفر بـه 170٬000 نفر تا سپتامبر 2009 افزایش قابل توجهی داشته اسـت. نیوکمپ با گنجایش 99.786 تماشاگر، ورزشگاه خانگی بارسلونا و بزرگ ترین استادیوم اروپا اسـت.

گنجایش این ورزشگاه 99٫786 نفر اسـت، کـه آنرا تبدیل بـه بزرگ ترین ورزشگاه اروپا و یازدهمین ورزشگاه بزرگ دنیا میکند. ضمن این کـه ورزشگاه هم مسقف میشود. در 14 مارس 1909 ، بارسلونا بـه ورزشگاه اینداستریا نقل مکان کرد. حروف «F. C. B.» بهرنگ سفید درآمد و توپ روی لوگو تغییر کرد و جزئیات بیشتری روی آن اعمال شد. یک پاسخ روشن این است که این تیم در ورزشی بازی میکند که آدمهای دمدمیمزاج فوقالعاده زیادی در آن وجود دارند؛ اما بارسا همواره توپ را در حال حرکت حفظ میکند، مالکیت آن را در بخش بزرگی از زمان بازی در اختیار دارد و حریفانشان را زیر فشاری دائم میبرد، اما یک پاسخ دیگر هم برای این پرسش وجود دارد که تا این اندازه آشکار نیست و دلالتهایی فراتر از زمین بازی دارد. بارسا راهحلی ویژه برای برخی از بحثانگیزترین مسائل نظریه مدیریت ارائه داد. توازن درست میان ستارهها و دیگر اعضای تیم کدام است؟ لاماسیا جایگاهی ویژه در میان مدارس فوتبال دارد.

این رقابت بازتابی از تنش هاي فرهنگی و سیاسی میان دو منطقه اسـت کـه از جنگ داخلی اسپانیا نشئت میگیرد. کمپ نو ««میدان جدید»»، کـه غالباً بطور اشتباه «نیوکمپ» خوانده میشود ، ورزشگاه فوتبالی اسـت کـه در شهر بارسلون در کشور اسپانیا قرار دارد. در 1908 میلادی، درحالی کـه باشگاه در شرایط مالی سختی قرار داشت و جز قهرمانی در مسابقات فوتبال کاتالونیا در 1905 میلادی تا آن زمان نتوانسته بود پیروزی دیگری بـه دست آورد، خوان گمپر بعنوان ریاست باشگاه برگزیده شد. 25٪ از جمعیت اسپانیا طرفدار بارسلونا هستند و بعد از رئال مادرید کـه 32٪ از اسپانیایی ها هوادار آن هستند، بارسا در جایگاه دوم قرار میگیرد. بعد از مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش کوید-19 یکی از بازیکنان تیم بسکتبال رئال مادرید، این باشگاه بیانیه ای رسمی در این خصوص منتشر کرد. لیورپول که فصل گذشته نیز قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا را کسب کرد با ۱.۱۴۳ میلیارد پوند در حال حاضر در رتبه چهارم قرار دارد و فاصله نزدیکی با منچستریونایتدی پیدا کرده که در رده سوم قرار گرفته است. به گفته دوست و دشمن جان چارلز در خارج از مستطیل سبز شخصی محجوب و آرام بود درحالی که در داخل زمین به شدت قوی و خطرناک بود.

دیدگاهتان را بنویسید