باشگاه بارسلونا :

در ادامه ابتدا تاریخچهی این تیم را بررسی میکنیم، سپس سیر تکاملی لوگو بارسلونا را برایتان توضیح خواهیم داد. در این بخش سیر تکاملی لوگو باشگاه بارسلونا از آغاز تا امروز را بررسی می کنیم. این شرکت هر ساله بزرگترین برندهای دنیا را بررسی و ارزیابی کرده و برترین و باارزشترین آنها را معرفی می کند. وقتی در مورد فوتبال صحبت میکنیم بیشک نام باشگاه بارسلونا، بهعنوان یکی از مطرح ترین باشگاه های دنیا در ذهن مان می درخشد. باشگاه فوتبال بارسلونا، تیم فوتبال حرفه ای اسپانیایی مستقر در شهر بارسلون است که در سال ۱۸۹۹ توسط یک گروه سوئیسی، انگلیسی و بازیکنان محلی به رهبری خوان گمپر بنا نهاده شد. این نوار در لوگو بارسلونا، سپر را به دو بخش تقسیم می کرد؛ قسمت بالای سپر شامل دو بخش بود: سمت چپ صلیب سرخ روی پس زمینه ی سفید و سمت راست راه راه عمودی قرمز و زرد. در مرکز سپر، یک نوار سفید قرار داشت که روی آن با فونت سانسریف سیاه و به سبک لترینگ حروف «F.

این لوگو بیشتر مواقع به همین شکل استفاده می شد؛ اما، گاهی یک قاب دایره ای متشکل از کلمات « Foot-Ball Club Barcelona 1899» که با حروف بولد و فونت سانسریف بود، آن را احاطه می کرد. از سال ۲۰۰۲ باشگاههای بایرن و مونیخ ۱۸۶۰ برای احداث یک ورزشگاه بزرگتر با امکانات کامل، به فکر افتادند و پاییز ۲۰۰۲ در شمال مونیخ ساخت و ساز ورزشگاه را با نام آلیانتس آرنا شروع کردند. جنجال شکلگیری سوپرلیگ اروپا همچنان ادامه دارد و سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس برخلاف باشگاههای میلان، آرسنال، اتلتیکومادرید، چلسی، اینتر، لیورپول، منچسترسیتی، منچستریونایتد و تاتنهام هنوز به طور رسمی از حضور در این لیگ تازهتأسیس انصراف ندادهاند. ] بازبی در سالهای ۱۹۴۷، ۱۹۴۸ و ۱۹۴۹ با تیم نایب قهرمان لیگ دسته اول شد و در سال ۱۹۴۸ نیز قهرمان جام حذفی انگلیس شد. در سال 1910 اولین لوگو آیکونیک(تصویری) باشگاه بارسلونا طراحی شد که تا به امروز از همان استفاده می شود و در ذهن هواداران تیم بارسا ثبت شده است. این دسته باید ثبت نام شوند و همچنین می توانند در بازی ها و دیگر فعالیت ها شرکت کنند. باشگاه ورزشی بایرن علاوه بر فوتبال باشگاه های شطرنج، هندبال، بسکتبال، ژیمناستیک، بولینگ، و تنیس روی میز را اداره می کند و در فوتبال حرفه ای بیش از ۱٫۱۰۰ عضو فعال دارد.

باشگاه بارسلونا علاوه بر فوتبال، چهارده رشته ی ورزشی دیگر از قبیل بسکتبال، فوتسال، هندبال و اسکیت هاکی دارد و در زمینه ی برندسازی نیز موفق عمل کرده است. در آن زمان منچستر یک شهر مهم در صنعت نساجی بود و لیورپول نیز بندر مهمی به حساب می آمد. در نتیجه 1-1، شیاطین سرخ نتونستن یک گل دیگه رو به ثمر برسونند و اندی کول 2 شانس گلزنی رو از دست داد تا زمان و قهرمانی برای فرگی به پایان برسه. باشگاه بارسلونا از همان روزهای ابتدایی فعالیت، رنگ آبی و قرمز اناری را برای لباس تیمش برگزید و جزء معدود تیمهایی است که از زمان تأسیس در سال 1899 لوگو خود را روی لباس تیمش استفاده کرد. باشگاه بارسلونا در 29 نوامبر 1899 تأسیس شد. در سال 1996، BRAND FINANCE FOOTBALL با هدف از بین بردن شکاف بازار و سرمایه تأسیس شد. البته در پایان فصل همیشه بد شانسی بودند و به دومی بسنده میکردند، اما این باشگاه برای اطمینان، بازیکنان لورکوزن را مورد هدف خود قرار داد. یک ماه پس از شروع جنگ داخلی اسپانیا در سال 1936، برخی از بازیکنان بارسلونا و اتلتیک بیلبائو داوطلب خدمت سربازی در جمع افرادی شدند که در مقابل شورشیان نظامی میجنگیدند.

برنده ی این مسابقه ی طراحی، کارلوس کومامالا از بازیکنان تیم بود. لوگو طراحی شده توسط کومامالا تا امروز باقی مانده و در طول این سالها تغییرات اندکی روی آن صورت گرفته است. پرگلترین ال کلاسیکو مربوط به برد ۱۱-۱ رئال مادرید مقابل بارسلونا در ۱۳ ژوئن سال ۱۹۴۳ در جام حذفی ملقب به کوپا دل ری است. باشگاه یوونتوس در ایتالیا موفق شده ۳۶ مرتبه سری آ را بالای سر ببرد، ۱۳ بار فاتح جام حذفی ایتالیا و ۸ بار فاتح سوپر جام ایتالیا شود. برادران آنیلی – جووانی و امبرتو – و بخصوص پدرشان از محبوبیت زیادی در ایتالیا برخوردارند. در آن سالها، فوتبال ورزشی بود که به تازگی از انگلستان وارد ایتالیا شده بود. بارسلونا یکی از بهترین و شناخته شده ترین باشگاه های ورزشی است و در سراسر دنیا هواداران پروپا قرصی دارد. منچستر یونایتد همچنان با ۲٫۳ میلیارد دلار، باارزشترین باشگاه فوتبال در دنیا بود. ] در فصل ۸۶-۱۹۸۵ منچستر یونایتد، در حالی که به قهرمانی خیلی نزدیک بود، لیگ را با رتبه چهارم به پایان رساند.

دیدگاهتان را بنویسید