باشگاه بارسلونا :

رقابت شدید میان دو تیم قویتر در لیگهای ملی بسیار معمول است و این در مورد لا لیگا نیز صدق میکند، جایی که به بازی میان بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکو (به اسپانیایی: El Clásico) میگویند. بارسا به نوعی، نهادی برای ترویج فرهنگ کاتالان و کاتالانیسم است و از این رو عبارت «فراتر از یک باشگاه» الگو:کاتالانی را به عنوان شعار خود انتخاب کردهاست. بیشتر بود.بارسا در کنار اینها یک دستگاه پولسازی هم هست. تیم فوتسال این باشگاه هم به طور رسمی در سال ۱۹۷۸ تاسیس شد و شامل چهار تیم حرفه ای باشگاه بارسلونا (جز تیم فوتبال) می باشد. از سوی دیگر در رقابت های داخلی کشوری و اروپایی یا همان جام قهرمانان اروپا، نتایج قابل توجه و قهرمانی های زیادی کسب می کنند که همین موارد، دلیل اصلی بزرگی این باشگاه های فوتبال به حساب می آیند. مدرسه فوتبال منچستر یونایتد برتامه های علمی فوتبال. در ۳۰ ژوئیه ۲۰۱۲ باشگاه منچستر یونایتد با جنرال موتورز قرارداد هفت سالهای به امضا رساند و از ابتدای فصل ۱۵-۲۰۱۴ شورولت به جای ایاوان روی پیراهن تیم قرار خواهد گرفت. ] قرار شد تا لیگ جدید از لحاظ تبلیغاتی و تجاری از اتحادیه فوتبال و لیگ فوتبال استقلال داشته باشد و بتواند به صورت مستقل بر سر مسائل اسپانسرینگ و حق پخش تلویزیونی مذاکره کند.

در سال 1929، باشگاه یوونتوس از لوگوی جدیدی رونمایی کرد که بر روی آن به جای گاو میش (نماد شهر تورین)، تصویر یک گورخر (نماد اشرافیان رم) قرار داشت. موارد فوقالذکر همه نشان دهنده رابطهای عمیق و خودجوش است که میان مردم فرانسه و برند جردن شکل گرفته است. به هر شکل در طول جنگ داخلی اسپانیا، اعضای هر دوتیم نظیر جوزپ سانیول و رافائل سانچز گوئرا متحمل آسیب هایی از سوی هواداران فرانکو شدند. در یازده سال اول، این باشگاه از یک لوگو که وابستگی اش را به شهر بارسلونا نشان می داد، استفاده می کرد. اگرچه در لوگوی فعلی دیگر خبری از گاو شهر تورین نیست، اما طراحان این لوگو تمام سعیشان را برای نشان دادن ارتباط بین باشگاه و تورین انجام دادهاند. در سال 1905 بعد گذشت سه سال از تاسیس باشگاه، مادریدیها موفق به شکست دادن تیم اتلتیکو مادرید شدند و توانستند اولین عنوان را برای باشگاه به چنگ بیاورند. اگر کلا مسابقات لغو شود، رئال مادرید 151 میلیون یورو ضرر میکند و اگر بدون تماشاگر برگزار شود 90 میلیون یورو. تیم فوتبال رئال مادرید فردا (پنجشنبه) در هفته سی و هفتم لالیگا میزبان ویارئال است.

از آغاز سال ۲۰۰۵ بایرن بازیهای خانگی خود را در ورزشگاه آلیانتس آرنا انجام میدهد. در ۳۰ مه ۲۰۰۵ مونیخ ۱۸۶۰ بازی ای نمایشی در مقابل اف. برای جذب هواداران خانگی که در آغاز سال ۱۹۲۰ شروع شد، بایرن به محلهای مختلفی در مونیخ جابجا شد. باشگاه فوتبال بارسلونا علاوه بر فوتبال شامل ۱۴ رشته ورزشی دیگر است که چهار رشته آن شامل بسکتبال، فوتسال، هندبال و اسکیت هاکی جزو تیمهای حرفهای به حساب میآیند. این رقابت از گذشته تا به امروز ریشه در اختلافات دو منطقه کاتالونیا و کاستیا دارد. در نوامبر ۲۰۰۷ نیز این ورزشگاه از طریق یوفا ۵ ستاره شد (بیشترین میزان دریافت ستاره). در لا لیگا نیز با اختلاف ۲ امتیاز با بارسلونا به مقام نایبقهرمانی بسنده کرد. در 22 اکتبر سال 1899 میلادی، هانس گمپر تمایل خود را به صورت آگهی در روزنامه لوس دپورتس برای تأسیس باشگاه فوتبال اعلام کرد. جواب رانگنیک به رونالدو به خاطر ابراز نارضایتی از تعویض چه بود؟

در اواسط فصل به علت بازگشت سرطانش و برای درمان به آمریکا سفر کرده بود و جوردی رورا هدایت بارسا را در غیاب او بر عهده داشت. او در سال ۲۰۲۱ به تیم فوتبال پاری سن ژرمن رفت و در ۱۶ دیداری که برای تیم فوتبال پاری سن ژرمن به میدان رفته است موفق به ثمر رساندن ۶ گل شده است. باشگاه بارسلونا که درحال حاضر به عنوان دومین باشگاه ثروتمند جهان شناخته می شود مسیری سخت و طولانی تا اینجا داشته است. سزار رودریگز با 232 گل زده در بین سالهای 1942 تا 1955 دومین گلزن برتر بارسا میباشد. تاثیر بازیکنان بین المللی و ترکیب آنها با بازیکنان اسپانیایی تیم را به سمت کسب موفقیت مجدد سوق داد. ] (به اسپانیایی). Marca. ]. El Correo (به اسپانیایی). ]. ABC (newspaper) (به اسپانیایی). پس از آن و در سال ۱۹۴۳ که سانتیاگو برنابئو به عنوان مدیر باشگاه انتخاب شد، تغییری در استادیوم تیم ایجاد شد. در ۱۴ مارس سال ۱۹۰۹ بارسلونا به ورزشگاه اینداستریا که هشت هزار نفر گمجایاش داشت منتقل شد.

دیدگاهتان را بنویسید