بارسلونا و رئال، جزو 5 باشگاه ورزشی ثروتمند نخست جهان

در خصوص درصد نفوذ در بین طرفداران، مجموع کسانی که در پلتفرمهای اجتماعی باشگاه را دنبال میکنند در فصل ۲۰-۲۰۱۹ با رشدی 6.2 درصدی نسبت به سال گذشته به رقم 77.4 میلیون رسید. هنری در سال ۲۰۱۶ برای خرید سادیو مانه بیش از ۳۸.۵ میلیون پوند هزینه کرد. این تیم در ۲۴ اوت ۱۹۲۶ تاسیس شده است و در اسپانیا افتخارات بسیاری از جمله قهرمانی بیش از ۱۶ لیگ و ۲۲ جام حذفی آفریده است. فقط 1907 فوریه 20 تیم قادر به ثبت نام با فدراسیون فوتبال اسپانیا بود. مخصوصا کاربران سایت بت اسپات، به دلیل قدرت هجومی این تیم، اکثر شرط های خود را روی برد این تیم ثبت می کنند. علاوه بر عضویت، در ژوئن 2010، به طور رسمی 1٬335 نفر در نقاط مختلف جهان در انجمن هواداران بارسا ثبت نام کرده اند. ] هواداران و رقابت ها لیورپول یکی از پرطرفدارترین باشگاه های فوتبال در جهان است.

احتمالا یکی از ناخوشایندترین آمارهای لیورپول مقابل دشمن قدیمیاش، منچستر یونایتد است. گوچوان لای ثروت خود را از طریق سرمایه گذاری در بخش املاک به دست آورده و با افزایش سرمایه و ثروتش بیش از پیش در زمینه ی اجرای پروژه های خصوصی فعال شده است. وی با توسعه ی فروشگاه های خود اکنون بیش از ۴۰۰ فروشگاه ورزشی را مدیریت می کند. در بالای آن شکلی از دروازه ی شنکلی که روی آن شعار معروف لیورپول “You’ll Never Walk Alone” نوشته شده، به چشم می خورد. حدس زدن نام تیمهایی که از فصل ۱۹۹۰-۹۱ بیشترین لطمه را به تلاش لیورپول برای قهرمانی در انگلیس زدند، کار سختی نیست: منچستر یونایتد، چلسی و آرسنال. لیورپول از آغاز فصل ۹۱-۱۹۹۰ تا رسیدن به قهرمانی نوزدهم در لیگ فوتبال انگلیس ۱۱۴۹ بازی کرد؛ به بیان دیگر این تیم در این مدت (منهای وقت اضافه مسابقات) ۱۰۳ هزار و ۴۱۰ دقیقه را در زمین فوتبال گذراند. با این فرض لیورپولی که لوئیز سوارز، مهارنشدنی را در اختیار داشت قهرمان میشد؛ اما کماکان پاهای تیم روی زمین بود. تیم فوتبال فولهام در فصل اخیر با شکست در برابر تیم ردینگ در بازی های پلی آف نتوانست جواز حضور در رقابت های لیگ برتر را بدست آورد.

شاهد خان نیز مانند استفن لنسدون سرمایه گذاری عظیمی را در دنیای ورزش با خرید باشگاه راگبی جکسونوایل جگوارز (Jacksonville Jaguars) در لیگ حرفه ای راگبی ایالات متحده و باشگاه فوتبال فولهام در لیگ قهرمانی فوتبال انگلیس انجام داده است. او باشگاه فولهام را در سال ۲۰۱۳ از محمد الفایض خریداری کرد. بایرن در سوپر جام فوتبال آلمان ۲۰۱۳ بایرن به مصاف بورسیا دورتموند رفت و در آن بازی با نتیجه ۴ بر ۲ بازندهٔ بازی شد. بنابراین هولدینگ پیش دوستش اررل رفت که صاحب یک مکان در خیابان آنفیلد بود و اررل متقاعد شد زمین را در اختیار هولئینگ بگذارد . در حالی که باشگاه با ستاره های بین المللی چون روماریو، رونالد کومان، میشل لادروپ و هریستو استویچکوف قرار داد داشت، او ترکیبی از بازیکنان اسپانیایی چون خوزه ماری باکرو، جوزپ گواردیولا و تکسیکی بگیریستین را به زمین می برد. لیورپول با بطور مشترک هجده بار عنوان قهرمانی در (بالاترین سطح) لیگ،هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه ، پنج جام قهرمانی باشگاههای اروپا و سه قهرمانی جام یوفا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است. در سال ۲۰۱۰،سریواداناپرابا باشگاه لسترسیتی را خریداری کرد و با قهرمانی در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۶ در لیگ برتر انگلیس شاهد بزرگ ترین موفقیت این تیم در تاریخ باشگاه بود.

لیورپول با رافا بنیتس قهرمان اروپا شد و تا یک قدمی قهرمانی در لیگ برتر انگلیس هم پیش رفت؛ تیم عالی بازی میکرد اما کماکان (منهای بازی استانبول) پاهایش روی زمین بود. در این قسمت بازیکنان ذخیره 2 تیم نزدیک زمین مسابقه مستقر میشوند که زمینی کوچک نیز برای گرم کردن بازیکنان ذخیره وجود دارد. در سال 22-1921 و 23-1922 آنها بار دیگر قهرمان لیگ شدند که از چهره های شاخص آن دوره الیشا اسکات دروازه بان تیم بود. قرارداد فعلی ۵ سال دیگر اعتبار دارد اما شرکت البسه آلمانی سریع تر از موعد ۱۰ سال دیگر با قهرمان بوندسلیگا تمدید کرد. این باشگاه در سال ۱۸۹۲ تأسیس گردید و به سرعت در فوتبال انگلستان به تیم قدرتمندی بدل شد که بین سال های ۱۹۰۰ و ۱۹۴۷ ، پنج بار قهرمان لیگ شد. مردی که لیورپول را به پرواز درآورد، ۸ اوت ۲۰۱۵ وارد آنفیلد شد؛ در حالی که تیم در رتبه دهم لیگ بود و خودش هم پس از ترک دورتموند استراحت میکرد.

دیدگاهتان را بنویسید