آناهیتا زمانیان بازیکن تیم فوتبال یوونتوس کیست؟

اتلتیکو قهرمان 10 دوره لالیگا شده است و 10 بار جام حذفی اسپانیا (کوپا دل ری) را فتح کرده است و دو بار فاتح سوپر کاپ اسپانیا بوده است. در این دوران تسلط تیم رئال با پوشکاش و دی استفانو ادامه داشت و اتلتیکو نیز گاهی اوقات موفق به کسب سوپر جام اسپانیا در کنار لوس مرنگوس (رئال مادرید) می شد . بعد از انتصاب دروازه بان سابق مارسل دومینگو به عنوان سرمربی جدید تیم اول، اتلتیکو به پیروزی های خود ادامه داد و با نمایش های چشمگیر عنوان قهرمانی لیگ را بدست آورد. تیم اتلتیکو صاحب تیم اتلتیکو کلکته در لیگ هند نیز می باشد. اگر حمله به یکی از اعضای تیم داوری ثابت شود، حتی میتواند به پانزده بازی محرومیت از حضور در ورزشگاه نیز افزایش یابد. باشگاه هاکی روی یخ بایرن مونیخ یکی از قدیمیترین زیرمجموعههای ورزشی بایرن مونیخ بود که نام اصلی آن امایوی ۱۸۸۳ و پس از خریدهشدن بهدست باشگاه بایرن مونیخ به «افسی باواریا» و سپس به «بایرن مونیخ» تغییر یافت. اگر شما هم یکی از طرفداران تیم بارسلونا هستید، قطعا دانستن تاریخچه ی این تیم برایتان جذاب است.

بایرن مونیخ پس از ترکیب با تیم مونچنر اسپرت-کلاب (MSC) در سال ۱۹۰۶ میلادی به زمین مونچنر در لئوپولد نقل مکان کرد. این باشگاه با بسیاری از بازیکنان اهل آمریکای جنوبی قرارداد امضا کرد و لقب لوس ایندیوس را به همین سبب به دست آورد. در فصل 99-1998 منچستر یونایتد به نخستین تیم انگلیسی تبدیل شد که هر سه جام لیگ برتر، جام حذفی و لیگ قهرمانان اروپا را در یک فصل به دست می آورد. دو مقام نایب قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا هم در کارنامه اتلتیکویی ها وجود دارد. پس از کونته الگری سرمربی بانوی پیر شد و ضمن تکرار قهرمانی ها در ایتالیا موفق شد در سال 2015 با یوونتوس در فینال لیگ قهرمانان در برلین حاضر شود. اتلتیکو دو بار در سال های 2010 و 2012 برنده لیگ اروپا هم شده است و در همان دو سال برنده سوپر کاپ اروپا هم بوده است. اتلتیکو دو بار در سال های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ برنده لیگ اروپا هم شده است و در همان دو سال برنده سوپر کاپ اروپا هم بوده است.

این تیم از سال ۱۸۸۸ به عضویت یک لیگ محلی کوچک درآمد. این تیم در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد. در طی این شش بازنگری، هر بار نمادهایی به این لوگو اضافه شده که هرکدام بیانگر افتخارات این باشگاه در ادوار مختلف هستند. حکم صادره در کنار ترک ستارگان و تغییر مدیریت باشگاه که همراه با ورود جووانی کوبولی جیلی به عنوان جانشین فرانتزُ گرانده استونس مدیری که سه سال ریاست یووه را به عهده داشت. هرچند که تغییر قوانین تأثیر خود را گذاشت و باشگاه دیگر مجاز به جذب بازیکنان خارجی نبود. شهرت تاریخی تیم اين باشگاه به دلیل شیوه حملهای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار میدهد. زمین خانگی تیم اتلتیکو ورزشگاه ویسنته کالدرون است که 54.960 نفر ظرفیت دارند و باشگاه قصد رفتن به ورزشگاه جدیدتری با ظرفیت 70.000 نفر را با نام لا پینتا دارد. Real Madrid Club de Fútbol عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای باشگاه فوتبال مادرید پادشاهی می باشد. در سال 1919 کمپانی مترو پولیتنا که کمپانی مترو شهر مادرید بود در ورزشگاهی برای اتلتیکو ساخت و اتلتیکو از باشگاه بیلبائو مستقل شد. از طرف دیگه، آخرین بازی فصل بلکبرن که حریف اصلی یونایتد برای قهرمانی بود، در مقابل لیورپول در آنفیلد برگزار شد.

فصل بعد، 60 | 1959 ، اتلتیکو برای اولین بار در تاریخ خود کوپا دل ری را به دست آورد. این تیم با انجام بازی های چشمگیر و با اختلاف دو امتیازی نسبت به بارسلونا به عنوان قهرمانی دست پیدا کرد . یک سال بعد، اتلتیکو به مرحله نیمه نهایی جام بین المللی شهرها راه پیدا کرد اما توسط غول ایتالیایی یوونتوس حذف شد . در تاریخ ۶ اکتبر ۲۰۱۷ بایرن رسماً اعلام کرد که یوپ هاینکس را به عنوان جانشین آنچلوتی برگزیده است. گل 5000ام بارسا را مسی در بازی مقابل ریسینگ سانتاندر که بانتیجه 2-1 به نفع بارسلونا تمام شد، به ثمر رساند. فصل بعد، لوئیز آراگونس اولین گل استادیوم جدید، استادیو مانزانارس، را به ثمر رساند . سانچز در پیروزی ۲-۱ برابر اتلتیک بیلبائو در فینال جام حذفی نیز دو گل اتلتیکو را به ثمر رساند. بابی چارلتون با زدن ۲۴۹ گل در ۷۵۸ بازی برای منچستر یونایتد، بهترین گلزن تاریخ باشگاه منچستر یونایتد به حساب میآید. بایرن در سال ۱۹۰۰ میلادی توسط ۱۱ فوتبالیست و در رأس آن فرانتس جان تأسیس شد. آن ها در بنیان گذاری این باشگاه از تیم شهر خود بیلبائو تقلید کردند. در قرن معاصر تیم اتلتیکو در جولای 2007 فرناندو تورس را با مبلغ 26.5 میلیون یورو به لیوپول واگذار کرد و سرخیو آگوئرو را خرید.

دیدگاهتان را بنویسید