آخرین اخبار «تیم فوتبال بایرن مونیخ

این اقدام باشگاه را مجبور به تغییر نام به باشگاه فوتبال بارسلونا و حذف پرچم کاتالونیا از لباس تیم کرد. با پایان یافتن دوره دیکتاتوری فرانکو در ۱۹۷۴، نام باشگاه به نام اصلیش تغییر کرد، طراحی تاج آن به شکل اولیهاش برگردانده شد و دوباره حروف اصلیش را به دست آورد. شهرت تاریخی تیم اين باشگاه به دلیل شیوه حملهای ماهرانه و جذابش بوده که تأکیدش را بر بازی باز قرار میدهد. نمانیا ماتیچ از آن دست افرادی نیست که پس از رسیدن به شهرت و ثروت، گذشته خودش را فراموش کند. تمرد بازیکنان از نونیز در رویدادی که به هسپریا موتینی شهرت دارد در همین فصل رخ داد و این فصل با پیروزی ۱-۰ در مقابل رئال سوسیداد در فینال کوپا دل ری به پایان رسید. در سال ۲۰۰۹، بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که سهگانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. برند باشگاهی ورزشی در تورین ایتالیا، که قدرت تیم فوتبال آن زبانزد است.

در سال 2009، بارسلونا موفق شد اولین باشگاهی باشد که سه گانه لا لیگا، کوپا دل ری و لیگ قهرمانان اروپا را به دست آورد. از جنبههای مثبت دهه شصت میتوان به ظهور بازیکنانی چون جوزپ فوسته و کارلس رکساچ و پیروزی باشگاه در کوپا دل جنرالیسمه در ۱۹۶۳ و جام بین شهری در ۱۹۶۶ اشاره کرد. دهه ۱۹۶۰ موفقیتهای کمتری برای باشگاه به همراه داشت و لا لیگا کاملاً در دست رئال مادرید بود. یوهان کرایف با ۱۱ عنوان قهرمانی، موفقترین مربی باشگاه تا به امروز بوده و با ۸ سال مربیگری پی در پی بیشترین مدت باقیماندن در سمت مربیگری باشگاه را داراست. از ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۴ ، بارسلونا در جام پیرنه شرکت کرد و به عنوان بهترین تیم لانگیدوک، میدی، ناحیه آکیتن، باسک و کاتالونیا انتخاب شد. بعد از ابلاغ گزارش تیلور، ظرفیت الدترافورد به ۴۴٬۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرد. در اوت ۲۰۱۴، اعلام شد که گنجایش کلی ورزشگاه به ۷۵۰۲۴ نفر در رقابتهای داخلی و ۶۹۳۳۴ نفر در رقابتهای اروپایی افزایش پیدا خواهد کرد. البته در سال 1931، سر و کله جناب گاو میش بار دیگر پیدا شد که این بار، تاجی مزین به طرح استادیومهای رم باستان بر سر داشت. علی رغم تمام این موفقیتها داخلی، عدم پیروزی بارسا در فینال لا لیگا ۲۰۰۰ که سبب قهرمانی رئال مادرید شد، استعفای نونیز و فن خال را در پی داشت.

در ۱۹۰۲ میلادی باشگاه اولین جام خود، کوپا ماکایا را بالای سر برد و نیز در همان سال در فینال اولین دوره کوپا دل ری به مصاف بیزکایا رفت که ۱ – ۲ مغلوب شد. در پایان فصل ۱۹۸۳-۱۹۸۲ بارسلونا توانست با مربیگری منوتی، رئال مادرید را شکست دهد و قهرمان کوپا دل ری شود. تنها ۷ بار قهرمان انگلیس شده بود اما بعد از حضور فرگوسن روی نیمکت این تیم و در مدت ۲۷ سال. در فصل ۲۰۰۶-۲۰۰۵ بارسا مجدداً قهرمان لا لیگا و سوپر جام اسپانیا شد. باشگاه فوتبال بارسلونا در سال ۱۸۹۹ توسط عدهای سوئیسی، انگلیسی و اسپانیایی و به رهبری خوان گمپر تأسیس شد. وی به توصیه کرایف، آکادمی جوانان بارسلونا، لا ماسیا را در ۲۰ اکتبر ۱۹۷۹ تأسیس کرد. منچستر یونایتد سالانه ۵،۰۰۰ پوند و به علاوه قسمتی از سود باشگاه را صرف کرد تا استرتفورد اند، جایگاههای غربی و شرقی ورزشگاه بازسازی شد. در فوریه ۱۹۰۹، شش هفته قبل از فینال جام حذفی، الدترافورد به عنوان نام ورزشگاه جدید منچستر یونایتد تصویب شد. ورزشگاه سانتیاگو برنابئو تاکنون ۴ بار و در سالهای ۱۹۵۷، ۱۹۶۹، ۱۹۸۰ و ۲۰۱۰، میزبان فینال لیگ قهرمانان اروپا بودهاست.

گل ۱ و گل ۲: زندگی در رؤیا، دو فیلم معتبر سینما بودهاست که با حمایت یوفا با حضور ستارگان فوتبال جهان ساخته شد. بارسلونا تنها تیمی است که از سال ۱۹۵۵ تا ۲۰۱۱ در جام باشگاههای اروپا حاضر بودهاست. همین دلیلی شد تا دیگر باشگاههای اسپانیایی از این طرح باشگاه تقلید کنند. این تیم در ابتدا حامی مالیش باشگاه بارسلونا بود بالآخره این باشگاه در سال ۲۰۰۱ بازسازی شد و این بار به عنوان باشگاه زنان بارسلونا شکل گرفت. مهاجم تیم فوتبال بایرنمونیخ آلمان تصریح کرد: مسی استعداد ذاتی دارد و رونالدو در مورد کار سخت است. در ۱۶ مارس ۱۹۳۸، بارسلونا مورد بمباران هوایی قرار گرفت که به کشته شدن ۳۰۰۰ تن انجامید و دفتر باشگاه نیز از این بمباران در امان نماند. باشگاه فوتبال پاری سن ژرمن از ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد پرش به: ناوبری، جستجو پاری سن ژرمن Paris Saint-Germain نام کامل باشگاه پاری سن ژرمن اف. لیونل مسی، بازیکن تیم فوتبال پاری سن ژرمن یک ضربه پنالتی خراب کرد.

بارسا توانست در سال ۲۰۰۵-۲۰۰۴ لا لیگا و سوپر جام اسپانیا را فتح کند و قرار دادی با رونالدینیو، بازیکن سال فوتبال جهان ۲۰۰۶ ببندد. بلازی در یوونتوس ستاره و بازیکن ثابت به حساب نمی آمد اما فابیو کاپلو در مواقع لزوم از جنگندگی و دوندگی او در یوونتوس استفاده می کرد. در سال ۱۹۸۸ کرایف به عنوان سرمربی به باشگاه بازگشت و به زبان سادهتر یک تیم رویایی جمع کرد. اخبار ورزشی – به گزارش خبرگزاری تسنیم، زینالدین زیدان سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید در نشست خبری پیش از بازی فردا (پنجشنبه) تیمش مقابل ختافه به انتقال اشرف حکیمی به اینتر اشاره داشت و آن را تصمیمی قابل درک دانست. بازیکنان یوونتوس، چند روز پیش از شروع لیگشان پیراهنهای جدید خود را دریافت کردند و چون زمانی تا شروع لیگ باقی نمانده بود، با همان پیراهنهای مشکی-سفید، بازیهای فصل را آغاز کردند. در ۱۹۰۸ میلادی، درحالی که باشگاه در شرایط مالی سختی قرار داشت و جز قهرمانی در مسابقات فوتبال کاتالونیا در ۱۹۰۵ میلادی تا آن زمان نتوانسته بود پیروزی دیگری به دست آورد، خوان گمپر به عنوان ریاست باشگاه برگزیده شد.

دیدگاهتان را بنویسید