آخرین اخبار «تیم فوتبال بایرن مونیخ

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ؛ در فاصله ۱۰ روز به مانده به پایان بازار نقلوانتقالات اروپا، باشگاه بارسلونا درصدد انجام خریدی دیگر است، اما وضعیت این باشگاه هم آنقدر تعریفی ندارد که بخواهد دست روی بازیکنان گرانقیمت بگذارد. باشگاه اورتون تصمیم گرفت آنفیلدرود را ترک کند و یک زمین در آن نزدیکی بخرد تا از آن پس بازیهای خانگیاش را در آن انجام دهد. تیم رئال مادرید در زمین تمرین سینداد دپورتیوا بهترین تمرینات فوتبال خود را برای آماده سازی خود برای رقابت انجام میدهد. یک روزنامهنگار اسپانیایی عنوان کرکسها را برای آن تیم انتخاب کرد که بهخاطر ۵ بازیکن فوقالعاده آن بود که شامل امیلیو بوتراگوئنو، مانوئل سانچز، مارتین وازکوز، میشل و میخل پاردخا میشد. این برای نخستین بار بود که لیورپول در یک سال همزمان قهرمان لیگ و جام حذفی میشد. تحت مدیریت بیل شنکلی، لیورپول 3 عنوان قهرمانی در لیگ، 2 عنوان در جام حذفی و 1 عنوان در جام یوفا، که نخستین جام اروپایی تاریخ باشگاه محسوب میشد را به دستآورد. این محتوای نامناسب در صورتیکه ادامه پیدا میکرد منجر به فیلتر شدن سایت متافوتبال میشد.

این حادثه سبب کشته شدن 39 نفر و زخمی شدن 600 نفر شد که اکثراً از طرفداران یوونتوس بودند. این دوره با گماشته شدن بیل شنکلی به عنوان سرمربی باشگاه آغاز شد. نخستین بازی رسمی تاریخ باشگاه لیورپول در این لیگ با تیم هایروالتون در ورزشگاه آنفیلد در تاریخ 3 سپتامبر 1892 برگزار شد که لیورپول با نتیجه 8 بر 0 حریف خود را از پیش روی برداشت. او با خرید بازیکنانی هم مانند: جان بارنز، جان الدریج و پیتر بیردزلی عملکرد تیم را دوباره احیا کرد. تاریخچهٔ تأسیس باشگاه لیورپول، کاملاً در ارتباط با رقیب محلیاش اورتون و شهردار صاحب کارخانه آبجو سازی لیورپول به نام جان هولدینگ است. افتخارات لیورپول در طی سالهای سرمربیگری باب پیزلی دروازه یادبود باب پیزلی، پرافتخارترین سرمربی تاریخ باشگاه لیورپول، ورزشگاه آنفیلد. پس از دوره 15 سالهٔ سرمربیگری شنکلی در لیورپول، در سال 1974 دستیار او، باب پیزلی به عنوان سرمربی لیورپول برگزیده شد.

پس از پیزلی، دستیار او جو فاگان به سمت سرمربیگری این تیم برگزیده شد. زمانی که شنکلی به این سمت برگزیده شد، لیورپول 5 سال را در لیگ دسته دوم بازی میکرد. اما در کمال تعجب، این مسابقه در همان روز در حضور تماشاگران برگزار شد که یوونتوس با نتیجه 1 بر 0 این بازی را برنده شد. روبرتو باجوی افسانه ای که به «دم اسبی آسمانی» مشهور است علی رغم ناکامی در فینال جام جهانی ۱۹۹۴ افتخارات زیادی با یوونتوس بدست آورد. پیزلی در طی این 9 سال با کسب 20 جام مختلف، لیورپول را تبدیل به قدرت اصلی فوتبال در قاره اروپا و انگلیس کرد. با قهرمانی تیم اورتون در فصل 1891 و همچنین کسب اولین موفقیتهای بزرگ، به وجهه و محبوبیت تیم به میزان زیادی افزوده شد. لیورپول اولین فصل بازی در لیگ دسته اول را با ایستادن در انتهای جدول به پایان برد و دوباره به لیگ دسته دوم سقوط کرد، برخلاف اورتون که در آن فصل در جایگاه دوم جدول جای گرفت.

در پی این نتایج دالگلیش تصمیم گرفت که با خرید چند بازیکن جدید روند نتیجه گیری باشگاه را باری دیگر ترمیم کند. اما بروز حادثهٔ دیگر در سال 1989 سبب شد بار دیگر باشگاه وارد بحرانی تازه شود. در فصل بعد نیز کنی دالگلیش همچنان بهعنوان سرمربی – بازیکن هدایت این تیم را بر عهده داشت. لیورپول در فصل 1903-04 به دسته دوم سقوط کرد که پس از بازگشت دوباره به لیگ دسته اول، برای دومین مرتبه در سال 1906 به عنوان قهرمانی لیگ دسته اول دست یافت. لیورپول پس از دومین قهرمانی، پایههایش را در لیگ دسته اول محکمتر کرد، بدون اینکه در سالهای بعد به موفقیت چشمگیری دست پیدا کند. می گوید: «باشگاه های آلمانی باشگاه های خاصی هستند زیرا به رشد سریعشان در سالهای اخیر شناخته شده اند. در بازی فینال مصدومیت محمد صلاح در دقیقه 31 و اشتباهات لوریس کاریوس دروازهبان آلمانی لیورپول، این تیم را تحت تأثیر قرار داد و لیورپول مغلوب رئال مادرید و نایب قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد.

باشگاه منچستر یونایتد در سال ۲۰۱۸ درخواست تشکیل تیم در بخش زنان را به اتحادیه فوتبال انگلستان ارائه داد و با این درخواست موافقت شد. لیورپول توانست برای نخستین بار در فصل 1894-95 در سطح اول فوتبال انگلیس یعنی رقابتهای لیگ دسته اول شرکت کند که نخستین رویارویی با رقیب همشهری نیز در همین فصل روی داد. در این فصل لیورپول پس از اورتون مقام دوم لیگ را به دست آورد و پس از حذف در جام حذفی، در فینال جام اتحادیه 1987 با نتیجه 2-1 مغلوب آرسنال شد. در همین حین، واکنش پلیس برای جلوگیری از ازدحام، باعث شد تا عدهای بیشتر از مردم زیر دست و پا له شده و کشته شوند. این فاجعه را سیاه ترین ساعت در تاریخ مسابقات یوفا نامگذاری کردهاند. از برجستهترین بازیکنان این دوره تاریخ باشگاه لیورپول میتوان به جک پارکینسون، هری چمبرز، گوردون هاجسون، الیشا اسکات، باب پیزلی، ادی اسپایسر و بیلی لیدل اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید