آخرین اخبار «تیم فوتبال بایرن مونیخ

این لوگو متشکل بود از: یک لوزی در مرکز، دو شاخهی خرما و برگ بو در اطراف لوزی، یک تاج و خفاش در بالای آن؛ علامت لوزی هم به چهار بخش تقسیم میشد. این نوار در لوگو بارسلونا، سپر را به دو بخش تقسیم می کرد؛ قسمت بالای سپر شامل دو بخش بود: سمت چپ صلیب سرخ روی پس زمینه ی سفید و سمت راست راه راه عمودی قرمز و زرد. نوار وسط لوگو هم بهرنگ زرد درآمد و نوشته ی آن کمی تغییر کرد؛ این تغییر موجب شادتر و زیباتر شدن لوگو شد. نوار وسط دوباره بهرنگ سفید درآمد و با خطوط افقی زرد از زمینه جدا شد. برنده ی این مسابقه ی طراحی، کارلوس کومامالا از بازیکنان تیم بود. لوگو طراحی شده توسط کومامالا تا امروز باقی مانده و در طول این سالها تغییرات اندکی روی آن صورت گرفته است. سنت جورج قدیسی بود که طبق افسانه ها در اوایل جنگ های صلیبی حامی بسیاری از مناطق از جمله کاتالونیا بوده است. برگ بو نماد هنرمندان و متفکران یونانی بود؛ پرچم کاتالونیای موجود در لوگو هواداری دوجانبه ی باشگاه بارسلونا و مردم کاتالونیا از هم را نشان میداد.

اولین لوگو بارسلونا مشابه نشانهای سلطنتی بود و نمادهای به کار رفته در آن از وابستگی این باشگاه به شهر بارسلونا و منطقهی کاتالونیا حکایت می کرد. قسمت پایین لوگو هم دارای سه خط عمودی قرمز و چهار خط عمودی آبی بود؛ وسط آن هم توپ فوتبالی بهرنگ زرد روشن خودنمایی می کرد. راه های عمودی قرمز قسمت پایین با خط زرد متمایز شد. رنگ سپر تیره تر شد و رنگ توپ فوتبال وسط هم که همیشه طلایی و روشن بود، شرابی شد. رنگ آبی و قرمز نشاندهنده ی لباس تیم فوتبال این باشگاه است که اولین بار در دیدار مقابل هیسپانیا در سال 1900 پوشیده شد. دلیل وجود این صلیب روی لوگو باشگاه بارسا، حمایت تاریخی سنت جورج از منطقه ی است که باشگاه بارسلونا از آنجا برآمده است. در ژوئن ۱۹۵۰ باشگاه قرار دادی با لادیسلائو کوبالا بست، او یکی از افراد تأثیرگذار در بارسلونا بود. لوگو این باشگاه نیز با پیشرفت تیمش، مدرن تر و زیباتر شده و تا به امروز پابرجا باقی مانده است. این باشگاه در بیش از یک قرن فعالیت خود، کمترین تغییر را در لوگو ایجاد کرده و همین موضوع نمایانگر ریشهداری آن است. باشگاه فوتبال بارسلونا باشگاهی ورزشی ،اجتماعی با هزاران عضو بوده که تیم فوتبال بارسلونا بخشی از آن میباشد.

باشگاه فوتبال بارسلونا در سال 1899 توسط عدهای سوئیسی، انگلیسی و اسپانیایی و به رهبری خوان گمپر تأسیس شد. طبق یک نظریه رنگ لباس تیم بارسلونا توسط خوان گمپر و براساس لباس تیم سابقش-بازل- انتخاب شده است. در سال 2000 خوان گسپارت جایگزین نونیز شد و به مدت سه سال در این سمت باقی ماند. نوار وسط لوگو باشگاه بارسلونا دوباره بهرنگ طلایی درآمد و نوشته ی وسط آن سیاه شد. در این سال لوگو بارسلونا مدرن تر و رنگ ها روشن تر شد؛ حروف مشکی و ضخیم با فونت سانسریف روی نوار زرد رنگ جلوه ی خاصی پیدا کردند و توپ فوتبال وسط لوگو هم بهرنگ نارنجی روشن درآمد. ] نبو اعضای بنیانگذار اتحادیه باشگاههای فوتبال اروپا آژاکساندرلشتبارسلونابایرن مونیخبیرکیرکاراچلسیکپنهاگنزاگربیوونتوسلیونمنچستر یونایتدآ.ث. رئال مادرید رکورددار قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا با ۱۳ قهرمانی و جام باشگاههای جهان با ۴ قهرمانی است. این تیم به دلیل بازی حرفهای و تاکتیکی و بردهای پشت سر هم در بازیهای ملی و بین المللی به موفقیت در فوتبال دست یافته است.

سه فصل بعد این لیگ با لیگ برتر فوتبال ادغام شد. در سال ۲۰۰۶ بود که رامون کالدرون به عنوان مدیر جدید باشگاه انتخاب شد. لوگوی جدید نمادی از زندگی به روش یوونتوس است. این صلیب در قرن دوازده به عنوان یک نماد استفاده میشده است. در سال 1910 اولین لوگو آیکونیک(تصویری) باشگاه بارسلونا طراحی شد که تا به امروز از همان استفاده می شود و در ذهن هواداران تیم بارسا ثبت شده است. این لوگو احساس شادی، فریبندگی و صمیمیت را به مخاطبان القا می کرد. به بهانه زادروز قیصر فوتبال آلمان نگاهی به افتخارات او می اندازیم. تیم بارسلونا یکی از بزرگترین و محبوب ترین تیمهای فوتبال دنیاست و طرفداران بسیاری در سراسر دنیا دارد. باشگاه فوتبال بارسلونا. بایگانیشده از اصلی در ۵ دسامبر ۲۰۱۲. ↑ «Ronaldo Real Madrid Away 09/10 Jersey Number 9». بایگانیشده از اصلی در ۷ آوریل ۲۰۱۱. یک لیگ مانند لیگ برتر که چهار سهمیه در اروپا دارد، تنها در صورتی تعداد نمایندههایش به پنج میرسد که یکی از تیمهایی که در لیگ بین چهار تیم برتر نیستند، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا یا لیگ اروپا شود. کهکشانی ها توانستند اتلتیکومادرید را در فینال لیگ قهرمانان اروپا فصل 2013/14 با نتیجه 4 بر یک شکست دهند تا طلسم طولانی مدت قوهای سفید پایتخت اسپانیا برای رسیدن به دسیما (دهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا) شکسته شود.

اوج رقابت این دو باشگاه به لیگ قهرمانان اروپا ۱۴-۲۰۱۳ بازمیگردد که بایرن در فینال ورزشگاه ومبلی ۲-۱ دورتموند را شکست داده و قهرمان اروپا شد. در 1989، سر و کله لوگوی طراحی شده در سال 1921 بار دیگر پیدا شد. اما در فصل 11-2010، برای نوزدهمین بار در لیگ برتر قهرمان شد. در اواخر فصل گفته شد که پپ در فصل بعد از تیم جدا شده و به سیتی میپیوندد. بعدها اردوی پیش از فصل در ایالات متحده که منجر به مصدومیت ساموئل اتوئو و لیونل مسی شد، به عنوان دلیل عدم موفقیت باشگاه اعلام شد. به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، رئال مادرید به بازیکنانش اعلام کرده که اگر مسابقات کلا لغو شود و ادامه لیگها برگزار نشود 20 درصد از دستمزدشان کم میکند و اگر فصل به پایان برسد، 12 درصد. در فصلی که رافا بنیتز شروع بدی داشت زیدان پایان خوشی برای رئالی ها داشت. بازیکن ها امشب از شروع مسابقه با ذهنیت درست عمل کردند. سرمربی اینتر اعتقاد دارد که تیمش در مقابل سالرنیتانا با ذهنیت درست بازی کرده است در هفته هجدهم سری آ، اینتر با کسب پیروزی 5-0 مقابل سالرنیتانا صدرنشینی خود در لیگ را تثبیت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید