آخرین اخبار «باشگاه فوتبال رئال مادرید

پیام فوری آنها به هواداران واضح بود. یک سال بعد استعفای شنکلی با شوک و ناراحتی روبرو شد، اما پس از آن دوران باب پیزلی آغاز شد که در آن موفقیت به اشکال مختلفی رخ داد. پس از اتفاقات ناگوار چه در زمین و چه در خارج، نبرد شدید برای کسب مالکیت باشگاه به نقطه اوج خود رسید. بخش بعدی تاریخ لیورپول ما را به سال های دهه 2010 میلادی منتقل می کند که رافا بنیتز جای خود را به روی هاجسون، سرمربی فولام، داد. پس از شنکلی، دستیار او باب پیزلی به عنوان سرمربی لیورپول انتخاب شد. در سال 2009 پس از 2 سال ناکامی تیم و نگرفتن نتایج باب میل رئالی ها کالدرون مجبور به ترک پست مدیریت رئال مادرید گردید و اعضای باشگاه مجددا ، «فلورنتینو پرز» را به عنوان مدیر باشگاه انتخاب کردند. نیمار اوقات فراغت خود را در بهترین سایت شرط بندی میگذراند و به گفته خودش یکی از هیجان انگیزترن کارهایی است که انجام می دهد.

بایرنیها در لیگ قهرمانان ۰۱-۲۰۰۰ در مرحله یکچهارم نهایی موفق شدند منچستر یونایتد را حذف کنند و تا حدی انتقام شکست دو سال قبل را از آنها بگیرند. در دسامبر همان سال، منچستر یونایتد قهرمان باشگاه های جهان شد و در فصل 09-2008 در جام اتحادیه عنوان قهرمانی را کسب کرد. در سال 1985 ، سر کنی دالگلیش با تبدیل شدن به یکی از اولین سرمربی-بازیکن ها در تاریخ، وضعیت قهرمانی خود را به سطح کاملاً جدیدی رساند. البته نباید کاپیتان خارق العاده را فراموش کنیم! اول باید اینجوری شروع کنیم و بگیم که باشگاه فوتبال لیورپول، باشگاهی است در سطح حرفه ای که در لیگ برتر انگلستان حضور دارد و بیشتر از هر باشگاه دیگر انگلیسی افتخارات و عنواین های قهرمانی بدست آورده. لیورپول بعد اون جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و تونست در سال ۱۹۰۱ برای اولین مرتبه قهرمانی انگلیس را تجربه کند. در سال 2007 ، لیورپول برای بار دوم تحت هدایت بنیتز راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا در آتن شد اما آث میلان با پیروزی توانست انتقام خود را پس از فینال استانبول از لیورپول بگیرد.

پیزلی از آغاز در تسلط لیورپول در انگلیس و اروپا حضور داشت و تنها سرمربی بود که تا زمان قهرمانی 3 گانه زیدان با رئال مادرید، موفق به قهرمانی با یک تیم واحد در اروپا شده بود. دالگلیش که در میان متعصبان آنفیلد ملقب به “پادشاه” بود، این تیم را به سمت موفقیت های دیگری از جمله هجدهمین عنوان قهرمانی لیگ هدایت کرد. در ژانویه ی ۲۰۱۲ این باشگاه اعلام کرد که طی قراردادی به مبلغ ۲۵ میلیون پوند با واریور بسته است و از فصل ۲۰۱۳-۱۲ به مدت ۶ سال این شرکت به جای آدیداس لباس های باشگاه را تولید می کند. با وجود موفقیت در فصل 2001 / 2000 لیورپول نتوانست انتظارات را برآورده کند. ] انریکه طی دو سال توانست ۸ جام از ۱۰ جام ممکن را کسب کند و تبدیل به یکی از پرافتخارترین مربیان تاریخ باشگاه شدهاست. منتقدین عمدتاً خریدهای نقل و انتقالاتی هولییر را به عنوان دلیل تعدادی از فصول ضعیف در سال های بعد ذکر کردند.

گراهام سونس، یکی از اسطوره های باشگاه، جایگزین کنی داگلیش شد اما دوران ضعیف او سه سال بیشتر دوام نداشت. پیزلی به عنوان یکی از موفق ترین مربیان فوتبال کشور شناخته می شود که 6 عنوان لیگ، 3 جام اروپایی و 9 جام داخلی را کسب کرده است. لیورپول پس از دومین قهرمانی، پایه هایش را در لیگ برتر محکم تر بست، بی آنکه در سال های بعد به موفقیت خوبی برسد. اندکی پس از شکست در فینال جام اروپا ۱۹۷۴، اتلتیکو بازیکن پیشکسوت خود لوییس آراگونس را به عنوان سرمربی منصوب کرد. قبل از اینکه جرارد هولییر فرانسوی فقط چند ماه بعد به عنوان سرمربی منصوب شود، به عنوان کمک مربی به اوانز پیوست. با سابقه متناوب از هجده عنوان لیگ, هفت جام حذفی, هفت جام اتحادیه, پنج عنوان لیگ قهرمانان, و سه جام یوفا, لیورپول موفق ترین تیم در تاریخ فوتبال بریتانیا و بخشی از نخبگان فوتبال بین المللی است. استیون جرارد اولین بازی رسمی خود را در نوامبر 1998 در برابر بلکبرن روورز در لیگ برتر انجام داد.

در اواخر فصل، هولییر در بین دو نیمه بازی مقابل لیدز یونایتد در لیگ دچار بیماری شد و یک بیماری قلبی او را برای مدت چند ماه از این کار دور کرد. بخش اول از دهه بیست تیم سه قهرمانی که در مسابقات منطقه ای برنده شد به ارمغان آورد. در سال ۱۹۵۹ بیل شنکلی به سرمربیگری این تیم گماشته شد که این باشگاه در فصل سوم حضور شنکلی در این سمت (۱۹۶۱-۶۲) با قهرمانی در پیکارهای دستهٔ دوم، به دسته بالاتر صعود کرد. پیش از رسیدن به دهه 70 ، عشق بیل شنکلی به بازی و شخصیت کاریزماتیک او، دوران جدیدی را برای باشگاه به ارمغان آورد. شاید خیلیها با توجه به رنگ کنونی پیراهن این تیم پاری سن ژرمن را بارنگ سرمهای میشناسند اما پیش از این مردان پی. لیونل مسی، بازیکن تیم فوتبال پاری سن ژرمن یک ضربه پنالتی خراب کرد. در همین زمان، برنابئو دستور بازسازی زمین تمرین اختصاصی تیم و ساخت ورزشگاهی بزرگتر را برای تیم صادر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید