آخرین اخبار «باشگاه فوتبال رئال مادرید

رئالیها موفق شدند فصل بعد نیز ۳۱مین قهرمانی خود را در لالیگا کسب کنند که این برای اولین بار در طی ۱۸ سال گذشته بود که دو سال پیاپی این جام را کسب کردند. اولین لوگوی تیم رئال مادرید در سال 1902 طراحی شد. رئال مادرید رکورددار حضور در کل چمپیونزلیگ با ۵۰ حضور میباشد. رئال مادرید با ۹۴۱ گل رکورددار گلزنی در کل چمپیونزلیگ میباشد و بایرن با ۶۴۹ گل در رده بعدی میباشد و در فرمت جدید هم با ۵۳۳ گل رکورددار است. ] باشگاه بخشی از زمین تمرین خود را به شهر مادرید فروخت و سایر قسمتها را نیز به بخشهای خصوصی فروخت. اما کاپلو یک فصل بیشتر مربی رئالیها نبود و در انتهای فصل این تیم را برای پیوستن به تیم ملی انگلیس ترک کرد. اما در سال ۱۹۳۱ که آلفونسو از حکومت کنار رفت، هم کلمه رئال از نام باشگاه حذف شد و هم شکل تاج از روی آرم باشگاه برداشته شد و به جای آن، خطی تیره بر روی آرم باشگاه قرار گرفت. رئال مادرید توانست در طی سالهایی که برنابئو مدیریت باشگاه را برعهده داشت نام خود را به عنوان قدرتی در اروپا معرفی کند.

در همان سال بود که عدهای از دانشجویان دانشگاههای کمبریج مادرید و آکسفور به تشکیل باشگاه فوتبالی به نام آسمان پرداختند. این آرم متشکل از سه حرف MCF بود که 3 حرف ابتدای نام باشگاه (Madrid Club de Fútbol) بود که در زمینه ای آبی طراحی شده بود و بر روی لباس سفید تیم قرار داشت. در سال ۱۹۰۲ بود که لباسهای راهراه، یکدست سفید شدند و جورابهای آبی رنگ، سیاه شدند. بازیکنان بزرگی چون زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و دیوید بکهام از جمله ستارگان آن روزهای رئال مادرید بودند که ویسنته دل بوسکه را به عنوان سرمربی خود میدید. یک منطقه مسکونی و تجاری به همراه شهر بازی با نام رئال مادرید که در امارات قرار دارد. موسس این باشگاه “جری جونز” است که در سال ۱۹۸۹ با سرمایهای به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار این باشگاه را تاسیس کرد. رئال مادرید موفقترین و پرافتخارترین در اسپانیا و موفقترین تیم تاریخ فوتبال اروپا و موفقترین تیم فوتبال قرن ۲۰ به انتخاب فیفا است. در این بخش آسمونی تعدادی عکس از بازیکنان باشگاه فوتبال رئال مادرید را برای شما عزیزان به نمایش گذاشته ایم.

در مجموع نیز رئال موفق به کسب ۸۰ پیروزی، ۳۱ تساوی ۳۵ شکست از بازی با اتلتیکو شدهاست. پنج روز بعد از قهرمانی سوم، در ۳۱ مهٔ ۲۰۱۸، زیدان در نشست خبری اعلام کرد که باشگاه نیاز به تغییر دارد و کنارهگیری خودش از سمت سرمربیگری این تیم را اعلام کرد. این باشگاه دارای بیشترین تعداد فروش پیراهن در یک فصل نیز است، که در حدود ۱٫۵ میلیون بود. همچنین کلمهٔ رئال در زبان اسپانیایی، به معنی «سلطنتی» است، این لقب را شاه آلفونسو سیزدهم در سال ۱۹۲۰ بر این تیم نهاد. فروش زمینهای تیم، باعث شد تا پرز بتواند بدهیهای تیم (حدود ۲۷۰ میلیون یورو) را پرداخت کند و بتواند بازیکنان بزرگ را به تیم بیاورد که خود اینکار نیز باعث تبلیغات بزرگ برای تیم شد. وی در همان سال با صرف هزینههای سنگین، تیمی را متشکل از زیدان، رونالدو، فیگو، کارلوس، رائول و دیوید بکهام که از جمله ستارگان آن روزهای رئال مادرید بودند تشکیل داد. رئال مادرید در سوپر جام اروپا ۲۰۱۷ موفق شد تا منچستر یونایتد را ۲-۱ شکست دهد.

آنها ششمین جام خود را نیز با شکست ۲-۱ پارتیزان و در سال ۱۹۶۶ به دست آوردند. همچنین آنها ششمین جام خود را در سال 1966 با شکست 2-1 مقابل پارتیزان به دست آوردند. این تیم به دلیل بازی حرفهای و تاکتیکی و بردهای پشت سر هم در بازیهای ملی و بین المللی به موفقیت در فوتبال دست یافته است. یکی از بهترین سر زن های تاریخ فوتبال که توانایی او در نبرد های هوایی باعث برتری او نسبت به سایر مهاجمان تیم شده بود، و آمار فوق العاده و تحسین برانگیز 290 گل برای رئال مادرید را دارد. همچنین در همان سال، شکل یک تاج نیز بر روی آرم این باشگاه قرار گرفت.Real Madrid Club de Fútbol عبارتی است به زبان اسپانیایی که به معنای باشگاه فوتبال مادرید پادشاهی می باشد. لباس تیم اکنون توسط آدیداس تولید میشود که این اتفاق از سال ۱۹۹۸ شروع شد. طراح لباس اصلی این تیم برند معتبر آدیداس است. همانطور که از تیم برتر دنیا انتظار میرود، باشگاه رئال دوران طلایی بسیاری داشته است.

در ژوئن 2009 باشگاه رکورد گران قیمت ترین خرید تاریخ فوتبال که در اختیار خودش بود را شکست. در ژوئن ۲۰۰۹ باشگاه رکورد گرانقیمتترین خرید تاریخ فوتبال -که در اختیار خودش بود- را شکست. در سالهای ابتدایی راهاندازی باشگاه رئال مادرید، طراحی لوگو بسیار ساده انجام میشد؛ لوگوی اولیهی باشگاه از سه حرف اول نام آن گرفته شده بود و فونتی که لوگو را با آن طراحی کرده بودند بسیار ریز و ناخوانا بود. در سال 1908 بود که اولین تغییر در آرم باشگاه رخ داد و برای زیباتر شدن آرم، نوشته ها درون یک دایره قرار گرفتند. آنها اولین جام خود با مورینیو را در سال ۲۰۱۰، با برد یک بر صفر خود برابر بارسلونا و در فینال جام حذفی بدست آوردند. وی با زدن ۳۲۳ گل در ۷۴۱ حضور خود در رئال، رکورددار بود. او ابتدا کاکا را از تیم میلان خریداری نمود و سپس کریستیانو رونالدو را از منچستر یونایتد با رقم 96 میلیون یورو به این تیم آورد که یک رکورد تاریخی در آن زمان بر حسب میزان قرارداد محسوب میگشت.

دیدگاهتان را بنویسید