آخرین اخبار «باشگاه فوتبال رئال مادرید

تنها نکته منفی؟ رئال مادرید تنها تیمی است که در فرمت جدید لیگ قهرمانان اروپا از عنوان خود دفاع کردهاست. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : یوفا جدیدترین رده بندی باشگاه های اروپا را براساس عملکرد آنها در یک دهه گذشته را اعلام کرد که رئال مادرید صدرنشین شد. جووانی کوبولی میگوید: برای یک یووهای بودن باید درکی از تاریخ و زمان داشته باشید. رکور قبلی که ۷۶ میلیون یورو (بیش از ۱۰۰ میلیون دلار-۴۸٫۵ میلیون پوند) بود، برای خرید زین الدین زیدان از تیم یوونتوس و در سال ۲۰۰۱ پرداخت شده بود که تا قبل از خرید کاکا، گرانقیمتترین خرید تاریخ فوتبال بود. به جز فصل ۰۷-۲۰۰۶ که بخاطر مسائل کالچو پولی به سری B تبعید شد، همواره در تاریخ خود در بالاترین سطح فوتبال ایتالیا (سری A) حضور داشته است. یکی از محبوبترین باشگاههای فوتبال جهان، برای افزایش تعداد هوادارانش یک توکن ارز دیجیتال ایجاد میکند که به آنها اجازه تا حرفهایشان شنیده شود. این بازیکنان ممکن است بیش از یک ملیت داشته باشند.

به نظر میرسید همه به یووه خیانت کردهاند و زمان آن فرا رسیده که باشگاه به ریشههای عزت نفس و غرور باز گردد، مگر نه این که Juventus در زبان لاتین همان Youth است، یعنی «جوانی». ] هستند نه یووه. طرحی که دیگر نه به شکل بیضی، بلکه به شکل مستطیل بود. با این حال در نهایت آن چه در لوگو باقی ماند، ترکیبی بود از رنگهای مشکی و سفید. منچستر یونایتد با کسب این عنوان، رکورد ۱۸ قهرمانی تیم لیورپول در لیگ را شکست و به پرافتخارترین تیم باشگاهی در لیگ برتر انگلستان تبدیل شد. یوونتوس یکی از پرافتخارترین باشگاههای فوتبال در ایتالیا و جهان میباشد. رئال همچنین با کسب 33 جام، پرافتخارترین تیم لالیگا محسوب می شود. زمان راه اندازی باشگاه رئال به سال ۱۸۹۷ باز میگردد. در سال 2004، باشگاه یوونتوس از لوگویی رونمایی کرد که هم نماینده فعالیتهای ورزشی باشگاه باشد و هم نمودی از فعالیتهای خارج از زمین فوتبال.

جووانی آنیلی بود که در سال ۱۸۹۹ کارخانه فیات را تأسیس کرد؛ جووانی رهبر اصلی امپراتوری فیات و برادرش امبرتو هر دو از سرطان در گذشتند. گورخر قصه ما تا سال 1989 بر روی لوگوی یوونتوس جا خوش کرد، اگرچه در سال 1982، طرح مستطیلی لوگو یوونتوس به شکل دایره تغییر پیدا کرد. فقط کافی است به این موضوع فکر کنید که چه اسطورههایی بر لوگوی این باشگاه بوسه زدهاند. ] با این کار، باشگاه پیشرفت قابل توجهی در مسائل مالی کرد و استراتژیاش در بخش تبلیغاتی را بهبود بخشید. او رکورد نقل و انتقالات انگلیس را شکست و برایان رابسون را از وست برومویچ با مبلغ 1٫5 میلیون پوند به منچستر یونایتد آورد.با هدایت اتکینسون، منچستر یونایتد دو بار در سال های 1983 و 1985، قهرمان جام حذفی شد. آنها اولین جام خود با مورینیو را در سال 2010، با برد یک بر صفر خود برابر بارسلونا و در فینال جام حذفی بدست آوردند.

یوونتوس یک باشگاه افسانهای است. در ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸، باشگاه رئال اعلام کرد که جولن لوپتگی سرمربی تیم ملی اسپانیا بعد از جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ سرمربی رئال خواهد شد. همین دو هفته پیش بود که تیم برتر فرانسوی پاریس سن جرمن از ارز دیجیتال خود به عنوان راهی برای انگیزهبخشی به هوادارانش برای مشارکت پرده برداشت. اما شرایط این گونه پیش نرفت. پیش از این بازیکنان باشگاههای بزرگی مثل بارسلونا، اتلتیکو مادرید و یوونتوس با کاهش دستمزدشان در ایام تعطیلات موافقت کرده بودند. افتخارات این دوران بسیار زیاد بود. تورین بدون ایتالیا کموبیش تورین خواهد بود ولی ایتالیا بدون تورین، ایتالیای دیگری است. خانواده آنیلی، بخشی از آریستوکراسی ایتالیای عصر نو هستند. این تیم با وجود داشتن بیشترین هواداران در بین باشگاههای فوتبال و حضور فعال در شبکههای اجتماعی، این توکن را برای افزایش بیشتر مخاطبان و حامیانش طراحی میکند تا به حامیان خود در خارج از اروپا قدرت تاثیرگذاری بیشتری بدهد.

این تیم در لیگ برتر فوتبال آکادمی انگلستان بازی میکند. در ابتدا این تیم فقط با تیمهای شرکتهای راهآهن دیگر بازی میکرد. در لیگ قهرمانان اروپا، کوپا دل ری و … به بازی دو تیم بارسلونا و رئال مادرید در مقابل هم «ال کلاسیکو» یا دربی گفته میشود. همچنین در سال بعد 2011 لالیگا را با غلبه بر بارسلونا و سلطه شکنی این تیم از آن خود کردند. نوه جووانی، جیان که سال ۲۰۰۴ درگذشت، سیاستپیشه معروفی بود و او را L’Avvocato (وکیل)، میخواندند. رئالیها موفق شدند فصل بعد نیز سی و یکمین قهرمانی خود را در لالیگا کسب کنند که این برای اولین بار در طی ۱۸ سال گذشته بود که دو سال پیاپی این جام را کسب کردند. تا پنج سال آینده تعداد کاربران ارز دیجیتال به ۱ میلیارد نفر میرسد ! پنج ستاره قهرمان جامجهانی ۲۰۰۶ از یووه آمده بودند: جیجی بوفون درون دروازه، فابیو کاناوارو در خط دفاع و الساندرو دلپیرو در خط حمله به همراه زامبروتا و کامورانزی.

دیدگاهتان را بنویسید