آخرین اخبار «باشگاه فوتبال رئال مادرید

این نشانواره در اصل از حروف حالت داده شدهٔ F (فوتبال)، C (باشگاه)، B (بایرن) و M (مونیخ) تشکیل شدهاست. در ابتدا حروف درهمپیچیده بودند و همین مسأله، خوانایی آن را کاهش میداد؛ اما، با گذشت زمان و پیشرفت در زمینهی طراحی لوگو و برنامه های کامپیوتری، این لوگو تغییراتی کرد. در سال ۱۹۰۲، نام این باشگاه به منچستر یونایتد تغییر یافت و در سال ۱۹۱۰، ورزشگاه الدترافورد به عنوان ورزشگاه خانگی این تیم انتخاب شد.سایز بندی لباس فوتبال چگونه است؟ از ۱۹۱۰ تا ۱۹۱۴ میلادی، بارسلونا در جام پیرنه شرکت کرد و به عنوان بهترین تیم لانگیدوک، میدی، ناحیه آکیتن، باسک و کاتالونیا انتخاب شد. بارسلونا بعد از باختن در بیزایا در فینال اولین دوره مسابقات کوپا دل ری در سال 1902 ، تا سال 1928 توانست 8 بار قهرمان این رقابت ها شود ( در مسابقات قهرمانی منطقه ای کاتالونیا نیز موفق بودند). لیورپول از آن پس جای خود را در این لیگ تثبیت کرد و توانست در سال 1901 برای اولین مرتبه قهرمان انگلیس شود.

در ژانویه ی 2012 این باشگاه اعلام کرد که طی قراردادی به مبلغ 25 میلیون پوند با واریور بسته است و از فصل 2013-12 به مدت شش سال این شرکت به جای آدیداس لباس های باشگاه را تولید خواهد کرد. بایرن همچنین سه بار موفق به کسب آئودی کاپ شده که از این حیث رکورددار است. رئیس و مدیر این باشگاه رامون کالدرون معروف است. تحت مدیریت بیل شنکلی، سه جام قهرمانی در لیگ، دو جام حذفی و یک جام یوفا، که اولین جام اروپایی تاریخ باشگاه محسوب می شد، بدست آورد. ورزشگاه آنفیلد با ظرفیت 45.276 نفر در ناحیه آنفیلد دروزشگاه خانگی تیم لیوپول محسوب می شود . با قهرمانی در لیگ در سال 1891 و هم چنین کسب اولین موفقیت های بزرگ، به وجهه و محبوبیت تیم به میزان زیادی افزوده شد. اتلتیکو در فصل ۱۴-۲۰۱۳ پس از تساوی یک بر یک مقابل بارسلونا پس از هجده سال در لا لیگا به قهرمانی رسید.

لیورپول به طور مشترک هجده بار عنوان قهرمانی در (بالاترین سطح) لیگ،هفت جام حذفی، هشت جام اتحادیه و پنج جام قهرمانی باشگاه های اروپا که رکوردی برای یک باشگاه انگلیسی محسوب می شود، کسب کرده است. تجارت در این عرصه صادرات و واردات آن و همه چیز از طریق لیورپول صورت می گیرد ، در قرن گذشته این کار از طریق کشتی و کانال منچستر صورت می گرفت . رقابت و چشم و هم چشمی بین لیورپول و منچستر قبلا با بوجود آمدن موفقیت های منچستر یونایتدی یا لیورپول در عرصه فوتبال و باشگاهی بود . در سال 1800 ، لیورپول و منچستر بر شمال غرب انگلستان به دلایل مختلفی حکمفرما بودند ، لیورپول با وجود رودخانه مرسی موقعیت زیاد شغلی و مالی را برای اهالی شهر بوجود آورده بود . منچستر ، در 40 مایلی دریای ایرلند قرار دارد ، که در صنعت پارچه بسیار مشهور است چراکه صدها کارخانه پارچه در اطراف این شهر وجود دارد .

در سال 2008 گروهی از طرفداران این تیم، تصمیم گرفتند تیمی به اسم ای.اف.سی لیورپول تشکیل دهند تا برای هوادارانی که از لحاظ مالی برای دیدن بازی های تیم محبوبشان مشکل داشتند، بازی کنند. نماد باشگاه لیورپول از نماد شهر لیورپول که به Liverbird مشهور است و بر روی یک سپر قرار گرفته، تشکیل شده است. اولین تیم لیورپول که در سال 1892 بنیاد نهاده شد، فقط از بازیکنان اسکاتلندی تشکیل شده بود که با پیراهن های آبی – سفید بازی می کردند، و تازه در سال 1894 رنگ پیراهن آنها به قرمز تغییر کرد. بازیکنان لیورپول بهطور سنتی پیراهنهای سفید و قرمز به تن میکردند اما در نوامبر ۱۹۶۴ میلادی لباس این تیم به صورت یکدست به رنگ قرمز تغییر یافت. در کاتالونیا به این ترکیب رنگ «Blaugrana» گفته می شود و مردم آنجا تیم بارسلونا را با این نام خطاب میکنند. گویش متفاوت ، لهجه متفاوت و فاصله ی شهرها همه و همه زمانیکه فوتبال در میان است باعث نفرت هواداران دو باشگاه می شود . اما تمام این مسائل باعث نشد که این باشگاه از هم بپاشد و بعد از رفتن تعدادی از بازیکنان خود همچنان با ستارگانش می خواهد کار را ادامه داده و در پایان فصل جدبد، باز هم به سری ا بازگردد.

دیدگاهتان را بنویسید